Шопинг

Топ 10 модни подароци за девојченца и момченца достапни во нашите продавници

Кога мислиме на новогодишните и божиќните празници, најмногу мислиме на децата кои навистина се радуваат на целата таа волшебна атмосфера. Подароците пак, се круната на вечерта, затоа нив им посветуваме најмногу време во изборот. Гардеробата која ја избираме за подарок, ...

Повеќе »

Празнични попусти до 50 отсто во продавниците „Крш“

Шопинг-треската продолжува во продавниците „Крш“, најснабдените продавници со брендирани играчки, друштвени игри и бебешка опрема. Искористете ги попустите за паметен шопинг и израдувајте ги вашите најмили. 20 отсто попусти има на Yoomi системот за хранење на бебиња и 20 отсто попуст ...

Повеќе »

Почувствувајте ја зимската приказна во Skopje City Mall

Овој период од годината сите ја чувствуваме еуфоријата на Новата година и божиќните празници и се радуваме на магијата на  светилките и украсите. Нашиот најголем трговски центар Skopje City Mall нуди една волшебна атмосфера за сите посетители кои ќе уживаат ...

Повеќе »

Празнична магија: Купувајте во Original Marines и добијте подарок!

Брендираната продавница за детска облека Original Marines ни ги развеселува празниците со подароци. За секои потрошени 3.800 денари – добивате подарок друштвена игра. Направете од празничниот шопинг вистинско задоволство за целото семејство. Дотерајте ги вашите најмили во Original Marines во Скопје Сити ...

Повеќе »

12 празнични подароци за него достапни во нашите продавници

Доколку изборот на вистински подарок за него ви претставува деновиве главоболка (се разбира, од желба да го одберете најдобриот), инспирирајте се од нашата листа на предлози. Елече со качула од Springfield   Капа и шалче од Bata   Качкет од ...

Повеќе »

Најубавиот машки џемпер со зимски мотиви совршен за празничните денови

Луди сме по модата на џемпери со зимски мотиви, а најубавиот машки џемпер го најдовме во Timberland.   Одлично се надополнува со бела кошула и потемни фармерки. Па девојки, доколку размислувате за совршен новогодишен подарок за вашиот партнер, посетете ги ...

Повеќе »

За момченца од 2 до 8 години: Дотерани по последен тренд со Carter’s

Свечените пригоди кои ни ги носат претстојните празници се ближат, па навреме да ја продискутираме актуелната мода за малите фраерчиња од 2 до 8 години. И да си ги дотераме дечињата за најрадосните денови во годината. Секако, довербата за дотерување ...

Повеќе »

Cybex совршенство од количка за снег

Снегот често знае да ни направи вистински потешкотии во движењето особено кога сме со мали деца. Количките е речиси невозможно да се туркаат по снег, а сепак сите сакаме да излеземе надвор и да уживаме во белата убавина на градот. ...

Повеќе »

Со купување новогодишни украси од Скопје Мериот Хотел, донирате за децата од СОС Детско село

Децата од СОС Детско село заедно со Скопје Мериот Хотел, изработија автентични и уникатни новогодишни украси кои ќе бидат наменети за продажба и донирање. Како гости на Скопје Мериот, во склоп на еднодневната креативна работилница, децата од овој центар креираа ...

Повеќе »

Топ 3 фраерски џемпери достапни во Fashion & Friends

Студените денови не може да ги замислиме без добар џемпер, а уште ако и зад него стои супер дизајн, трендовски изглед и проверена модна марка – подготвени сме да платиме и некој динар повеќе. На крајот на денот, предноста на ...

Повеќе »