Шопинг

Широк спектар на долна облека за деца и тинејџери во Original Marines

Италијанската модна марка Original Marines со новата колекција ни донесе и широк спектар на долна облека за деца на возраст од 2 до 16 години. Долната облека за момченца и девојчиња е составена од висококвалитетен памук кој совршено одговара на кожата ...

Повеќе »

Голем хуманитарен проект за едукација на децата: „Собираме и ре-креираме со Бимилк“

Близу 2.000 деца од 60 градинки ширум Македонија ќе учествуваат во креативни и едукативни работилници за зачувување на животната средина   Како општествено одговорна компанија, Битолската млекара започна нов голем проект под името „Собираме и ре-креираме со Бимилк“ чија главна ...

Повеќе »

Новата колекција на скафандери и сетови за бебиња пристигна во Carter`s! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Во постудените денови на нашите најмили и најмали им одбираме топла и квалитетна облека во која и тие, заедно со нас, ќе уживаат во новите годишни времиња, есента и зимата. Се разбира, таквата облека секогаш ја наоѓаме во продавниците на ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Џемпер со флорален вез од Springfield

Овој џемпер од Springfield е од оние модни парчиња кои посакуваме да ги имаме сега и веднаш. Впечатлив е по цветниот вез и по ракавите (со врвци), а самата модна марка ни е гаранција дека сме направиле и квалитетен избор. Одлично ...

Повеќе »

Кампањата „Јас внимавам“ со убав гест изненади две училишта во Охрид

Националната кампања „Јас внимавам“ која секој месец ги потсетува граѓаните дека треба да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи без исклучок, овој пат се посвети на најмладите учесници во сообраќајот, учениците од две училишта во Охрид, ОУ Христо Узунов и ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Бомбер јакна од Scotch&Soda 

Прва на нашата шопинг листа за оваа недела (и сезона) ја ставаме бомбер јакната од модната марка Scotch&Soda со светликав сребрен ефект. Фраерската јакничка одлично „стои“ во сите кежуал и спортски комбинации, а уживаме да ја носиме со омилените фармерки. Достапна ...

Повеќе »

Тренд на неделата: „Бајкерски“ јакни со ефект на кожа од MANGO

Погледнете ги овие преубави јакни со ефект на кожа со кои и најтмурните есенски денови ќе станат весели. Достапни се во повеќе трендовски бои – зелена, светло и темно розова, светло сина, црвена и класична црна нијанса. Одлично се комбинираат ...

Повеќе »

Колекција за тинејџери: Искористете ги попустите од 30 отсто во Original Marines

Тинејџерите се најпребирливи кога е во прашање облекувањето, но Original Marines имаат моден одговор за сите деликатни тинејџерски прашања. Колекцијата е наменета за тинејџери на возраст од 12 до 16 години, за девојчиња и момчиња. Попустот од 30% трае до недела ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Тренди патики од Geox

Трендовски патики од Geox во кои удобно го поминуваме целиот ден „на нозе“. На наше задоволство и оваа есен продолжува трендот да ги комбинираме патиките и со фустанчиња, освен што се секако добредојдени во спортски комбинации и за кежуал излегувања.    ...

Повеќе »

Најубавите плетени сетови за есенските денови ги најдовме во Carter`s

За нашите најмили и најмали го сакаме најубавото, па затоа ги одбираме овие преубави памучни плетени сетови кои се совршени за студените денови. Сетовите се од новата колекција на Carter`s, а достапни се во продажба во величини за дечиња од 3 ...

Повеќе »