Шопинг

6 празнични модни комбинации за момченца и девојченца во Carter’s

Урааа! Доаѓа Нова година, а за децата тие празници се вистински извор на радост и задоволства. Време е да ги дотераме за најзабавните денови од годината. Ви предлагаме 6 празнични модни комбинации, а вие одберете си го вашиот фаворит. Избор ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Златен фустан и блуза со сребренкаст сјај од Springfield

Празничните денови се пред нас, па се подготвуваме за бројните прослави, коктели и забави карактеристични за месецот декември. Што да се облече, а да се изгледа убаво, свечено и шик?  Ние одбравме и за вас. Златен фустан со сребренкаст сјај ...

Повеќе »

Дознајте ги возбудливите места за секс на екс

Фантастичен сексуален живот подразбира истражување на нови места за секс. Дефинитивно, сé што е надвор од спалната е возбудливо за двајцата и ве внесува во една нова димензија на различни секс пози. Подготвени ли сте за нова авантура со партнерот?! ...

Повеќе »

Весели новогодишни модни парчиња пристигнаа во Carter’s

Со оглед на тоа што Carter’s е секогаш во чекор со модата на сезоната, не сме изненадени што токму тука – во нашата омилена продавница за детстка облека – ги наоѓаме празничните модни парчиња со новогодишни и божиќни мотиви. Исто како ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Волнени палта од MANGO

Зимската колекција на Манго ни донесе преубави модни парчиња, а ние фокусот оваа недела го ставаме на волнените палта.   Префинети и со совршен крој, палтата со ремен на струкот ја нагласуваат нашата женственост. Одлично стојат во комбинација со панталони ...

Повеќе »

Зима со Springfield: Машка колекција

Springfield за овој период од  годината нуди парчиња кои имаат современа интерпретација на класичните модели, а се практични и трендовски. Палтата и капутите доаѓаат во повеќе различни форми, може да се комбинираат на повеќе начини и да се прилагодат на ...

Повеќе »

Black Friday во „Крш“: Ајде на паметен шопинг со најмилите!

Искористете ги големите попусти на светскиот ден на шопингот – „црниот петок“ и почестете ги најмилите со тоа што ним им е најпосакувано – нова играчка. Се разбира, во продавниците „Крш“ ќе најдете и дузина работи кои вам ми се ...

Повеќе »

Black Friday со Original Marines: Тука ќе ги најдете најубавите детски јакни во градот, сега со голем попуст!

И италијанската модна марка Original Marines се придружува на прославувањето на големиот шопинг ден познат како  Црн петок (Black friday) кога потрошувачите имаат привилегија да купуваат по примамливи цени. Во брендираната продавница Original Marines која се наоѓа во Скопје Сити ...

Повеќе »

Black Friday со Carter’s: Шопинг понуда која не ја одбиваме!

Викендов, од 25-ти до 27-ми ноември Black Friday ќе го дочекаме во Carter’s со фантастични попусти до 50 отсто. Попусти од 20 отсто ќе има на новата колекција за сезоната есен/зима 2016/2017, а на старата колекција есен/зима попустите ќе бидат од ...

Повеќе »

Пакомак ќе ги учи децата за важноста на рециклирањето преку театарска претстава

Дали знаевте дека доколку ги рециклирате старите учебници од едно одделение ќе можете да  изработите доволно количество на хартија за други нови учебници, или речиси 60 кг хартија кои се произведуваат од едно цело дрво?! Оваа и уште многу други ...

Повеќе »