Шопинг

Најпопуларните плишани миленичиња Teeny Tys во продажба во „Крш“

Teeny Tys се слатки плишани играчки за кои зборува целиот свет! На наше задоволство сега се достапни во продажба и во Македонија, во продавниците „Крш“. Секое милениче од колекцијата Teeny Tys си има свое уникатно име и датум на раѓање. ...

Повеќе »

Нова едиција „Басни од Македонија“ – волшебни народни приказни во модерно издание

По големиот успех на едицијата „Бајки од Македонија“, Движењето за поддршка на креативноста, Иво Лауренчиќ „Браво сине“ и издавачката куќа „Арс Ламина“ издадоа нова едиција „Басни од Македонија“. Едицијата е составена од басните „Кучето и зајакот­“, „Лакомата мечка“, „Војската на ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Летни комбинезонки од women’secret

Нашето најомилено модно парче за потоплите денови – комбинезонките – веќе се достапни во продажба во women’secret (брендираната продавница се наоѓа во Скопје Сити мол). За тренд на неделата, кој секако ќе потрае до крајот на летото, ги одбираме трендовските ...

Повеќе »

Евровизија 2017: Топ 3 најзгодни пејачи за кои ќе навиваме

Доколку следите Евровизија, сигурно сте запознаени со три машки имиња кои освен што пејат добро изгледаат многу добро. Како и стајлингот, изгледот на сцената придонесува за успехот на еден претставник, а овие тројца фраери „немаат гајле“ кога се во прашање ...

Повеќе »

Акција на Lego Star Wars во „Крш“ – Купи производ(и), доби гратис фигура!

Супер акција започна во продавниците „Крш“ во чест на 40-годишнината од првиот Star Wars филм. Сега, љубителите на Lego Star Wars имаат можност со купени производи во вредност од 2.000 денари, да добијат гратис  Lego фигура од еден од ликовите од Star ...

Повеќе »

„Little Character Set“- Нова весела колекција од Carter`s

За потоплите денови Carter`s ни нуди весела колекција насловена „Little Character Sets“ за дечиња од 0 до 24 месеци. Боди со трендовски риги, комотни панталончиња со апликации од животинчиња од морскиот свет, весели комбинации на бои и принтови, а тука ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Елегантни и лежерни обувки со „брог“ шара од GEOX

Едноставни за комбинирање и во елегантни изгледи, како и во кежуал стил, овие обувки од италијанската модна марка Geox  се совршени за сезоната пролет/лето 2017. Предноста на обувките од GEOX е што во нив секогаш стапалото „дише“, па така непријатното потење на ...

Повеќе »

Тинејџерска колекција во Original Marines за пролет/лето 2017

Веројатно имате проблем да најдете во градов убави модни парчиња кои се наменети за вашиот тинејџер, бидејќи тој/таа сега ги „надраснаа“ детските колекции, а сепак не можат да се пронајдат ни во моделите на колекциите за возрасни. Ако и вие ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Комплет од MANGO со тропски принт

Погледнете го овој преубав комплет од MANGO со кој ќе останете забележани. Панталоните со широк крој се со должина до над глуждовите, а блузата со долги ракави го прави пријатен за носење во пролетните денови како и во поелегантните летни ...

Повеќе »

Едноделни пижамчиња со „zip-up“ дизајн од Carter`s

Во новата колекција на Carter`s најдовме прекрасни едноделни пижамчиња кои лесно се облекуваат и соблекуваат благодарение на „zip-up“ дизајнот. Многу се пријатни за носење. Мотивите се весели и соодветни за летните денови – животинчиња од морскиот свет како апликации, но тука се ...

Повеќе »