Шопинг

Нова продавница на Carter’s – Сега омилената модна марка за деца е достапна и во Remall во Тетово

Популарната модна марка за бебешка и детска облека Carter’s денес ги отвора вратите на новата продавница лоцирана во Remall во Тетово. На задоволство на родителите, секако и на децата, во Remall денес стартува и новата продавница за детски играчки „Крш“. Да ве потсетиме, ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Чизми до глужд од Geox

За тренд на неделата ги одбравме овие неодоливи чизми до глужд од Geox.  Освен убавиот дизајн, чизмите се многу удобни за носење благодарение на мемориската влошка која целосно е прилагодлива на формата на стапалото. Ги носиме и на работното место и ...

Повеќе »

Магијата на подарувањето започна: Дечињата ги сакаат новогодишните пакетчиња!

Винчини направи селекција од најдобрите слатки и ги спакува во новогодишни пакетчиња за најмалите. Бесценето е да се види радоста на лицата на децата кога ги отвораат новогодишните подароци. За децата, тие  имаат големо значење, па често и неколку месеци ...

Повеќе »

Во Carter’s ќе ги најдете најубавите хеланки во градот!

Згодни за носење, лесни за комбинирање и преслатки – кое девојченце не би сакало пар модерни хеланки?! Не талкајте низ градот губејќи си го времето во потрага по хеланки за вашето девојченце, зашто проверено – најубавите се во продавниците Carter’s – ...

Повеќе »

Дотерани за празниците со Original Marines!

Во Original Marines пристигна празничната колекција за вашите најмили. Во фокусот се белата и црвена боја и елегантните кроеви кои ја потенцираат свечаната нота. Девојченцата модните парчиња сега ги комбинираат со весели хулахопки во црвена боја или со принт од ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Плишани фустани и комбинезонки од Parfois

Веќе е јасно – плишот за оваа сезона е задолжително парче облека, па што велите за плишано фустанче или комбинезонки? Најубавите плашни фустанчиња и мини-комбинезонки во градот ќе ги најдете во новата колекција на Parfois, која тукушто пристигна и многу не ...

Повеќе »

Луксузната колекција Birds of Paradise достапна во продажба и кај нас!

Производителот Cybex и понатаму продолжува да не воодушевува, сега со новата колекција насловена Birds of Paradise (Птици од Рајот) која пристигна и во Скопје! По успехот со ексклузивната соработка со познатите модни дизајнери Џереми Скот и Лала Берлин, CYBEX повторно ни ...

Повеќе »

Пред-новогодишни попусти во „Крш“: Baby Born куклите со попуст од 50 отсто!

Претновогодишната попустна треска започна во продавниците „Крш“. Сега, во овие продавници атмосферата е празнична и волшебна, а намалувањата се значителни, особено на најпосакуваните мултифункционални Baby Born  кукли од марката Zaph Creations. Ги знаете овие кукли, нели? Единствени кои имаат девет функции, ...

Повеќе »

6 празнични модни комбинации за момченца и девојченца во Carter’s

Урааа! Доаѓа Нова година, а за децата тие празници се вистински извор на радост и задоволства. Време е да ги дотераме за најзабавните денови од годината. Ви предлагаме 6 празнични модни комбинации, а вие одберете си го вашиот фаворит. Избор ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Златен фустан и блуза со сребренкаст сјај од Springfield

Празничните денови се пред нас, па се подготвуваме за бројните прослави, коктели и забави карактеристични за месецот декември. Што да се облече, а да се изгледа убаво, свечено и шик?  Ние одбравме и за вас. Златен фустан со сребренкаст сјај ...

Повеќе »