Тренд на неделата

Тренд на неделата

Тренд на неделата: Сандали и балетанки од Geox

Geox ги задоволува сите вкусови, дури и на најпребирливите. Оттука, и ние не можевме да се одлучиме само за еден чифт чевли, зашто очите не можеме да ги „одвоиме“ најмалку од два модела со кои би си заминале, од продавница, ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Фустанче и топ со тропски принт од MANGO

Пресладок топ со тропски принт совршен за жешките денови. Карактеристичен е по врвките кои ни ги откриваат рамениците нагласувајќи ни ја женственососта. Го комбинираме со лесна, еднобојна сукњичка, бермуди, а секако и со џинс. За оние пак, кои ги преферираат фустанчињата, ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Секси, макси фустан од Springfield

Последен тренд се макси фустаните за ова лето. Особено цветните. Е замислете си таков фустан кој ви ги открива рамениците.   Го носиме со ремен кој ни го нагласува струкот и со омилените сандали на сезоната – рамни кожени сандали ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Женски бродски чевли од Timberland

Мириса на лето, и на море…Нам пак ни мириса на паметен шопинг, пресладок избор и многу вкус. Доколку се уште не сте си набавиле морнарски модели на бродски чевли, тогаш – право во Timberland. Таму се најубавите во градот. „Прелистајте“ ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Сандали и чанти од BATA со змијски принт

Зошто ги сакаме?   Затоа што се удобни и многу модерни, затоа што се лесни за носење и затоа што ни го разубавуваат стапалото, а и нозете. Затоа што не поткреваат (багодарение на полната виока потетица) и заради тоа што ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Златна плисирана сукња од Marciano

Два ултимативни модни тренда во едно совршено парче ткаенина – плис и златен отсјај. И потребни ли се зборови? Проверете во фотогалеријата зошто оваа плисирана сукња од Marciano е наш фаворит на неделава. достапна е во продажба во мултибренд продавницата Fashion-Friends во ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Комбинезон од MANGO

Преубаво модно парче кое ни ги решава дилемите што да облечеме во потоплите денови, а да изгледаме трендовски и шик. Комбинезонот со цветен принт е дел од мајската колекција на Манго – True Romance. Карактеристичен е по кројот кој лесно се ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Кожени сандали од Geox

Достапни во неколку бои, овие елегантни кожени сандали од Geox се вистинско задоволство и за очите и за стапалата.  Ги носиме за секоја пригода и со секоја модна комбинација зашто и моделот и боите одговараат со се. Побарајте ги во ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Palazzo панталони од Springfield

Заменете ги долгите сукњи и фустани со модерни palazzo панталони од Springfield . Елегантни се, удобни, одговараат буквално на сите пригоди, а можат да се комбинираат со сите други парчиња облека.  Овој модел на панталони, со проширување кое започнува веднаш под ...

Повеќе »

Тренд на неделата: Чанти од Parofis

Наши фаворити на неделава се четири чанти од колекцијата Tribeca на Parofis.  Чанта 1.  Ресите се хит на сезоната пролет/лето. А оваа чанта не само што го следи трендот, туку и е соодветен моден одговор на сите вкусови и стилови. Чанта 2. ...

Повеќе »