Стил

Дневен хороскоп (сабота): Шопинг-терапија за Вагите, славење за Овните, важна средба за Раковите…

Што ни предвидуваат ѕвездите за денешниот ден? Какви совети ни даваат за полесно и поубаво да го поминеме денот. ОВЕН – Сабота е, можеби сте планирале илјада поситни работи што треба да ги направите, но одеднаш ќе појави голема, важна ...

Повеќе »

Топ 10 модни парчиња од новата колекција на H&M

Модниот гигант H&M ја претстави новата пролетна колекција од еко-материјали. Колекцијата е насловена Conscious Exclusive, а достапна во продажба ќе биде од 19-ти април. Ова е седма по ред Conscious Exclusive колекција, дизајнирана од рециклирани материјали, со која се слави почетокот на сезоната ...

Повеќе »

Објавен Конкурсот за стипендии на Семос Академија на тема „Звукот на градот“

Семос Академија распиша Конкурс за доделување стипендии на тема „Звукот на градот“ за академската 2018/2019 година за образовните профили Графички дизајнер и Веб дизајнер. Конкурсот ќе трае 10 недели, односно сите кандидати кои ги исполнуваат условите, своите пријави ќе може ...

Повеќе »

Улична мода: Уште 20 оригинални модни изгледи за време на Њујоршката модна недела

Додека во Њујорк се одвиваат модните ревии на прочуените дизајнери и гостите имаат прилика да ги видат трендовите за есен 2018, на њујоршите улици паралелно се случува модна драма. Њујорчанките, секогаш оригинални во модните комбинации, смели и непредвидливи, ни даваат ...

Повеќе »

Викенд хороскоп: Љубов за Ракот, Овенот и Шкорпијата, оптимизам за Рибите…

Како да го планирате винендот пред вас, што да очекувате од поставеноста на ѕвездите, што би можеле да правите, а што да избегнувате…Проверете ја вашата астро прогноза за петок, сабота и недела. Овен: Меѓу петок и недела многумина од вас ...

Повеќе »

Кристи Тарлингтон ја претстави новата колекција од H&M

Супермоделот од 90-те години, денес 49-годишна убавица, Кристи Тарлингтон, е лице на новата кампања на Х&М за пролетната колекција насловена Conscious. Колекцијата е дизајнирана од рециклиран полиестер и органски лен. За модните парчиња H&M исто така употреби  ECONYL®  и рециклирано ...

Повеќе »

Какво вино со какво сирење „оди“ – совршени парови

Кравјото, овчото, козјото или мешаното сирење, тврдо или меко, младо или старо – тоа е совршен партнер на виното, бело или црвено, суво или слатко, ароматично или не, младо или „отстоено“, пенливо или мирно. За страсно да се „бакнат“ сирењето ...

Повеќе »

Се отвора 17-тиот Зимски салон

Седумнаесеттото издание на „Зимски салон“, врвната изложба на дела од автори од Македонија и странство ќе биде отворена на 16ти февруари, (петок), 2018 година во Чифте Амам со почеток во 20 часот. Годинешната зададена тема на која се работени делата ...

Повеќе »

Како најдобро да го заштитите вашиот дом или деловен простор

Во денешно време се јавува сѐ поголема потреба од обезбедување на домот, работното место, личното и семејно обезбедување, кои стануваат неопходен предуслов за мирен и спокоен живот заштитен од надворешни и внатрешни опасности. Најдоброто решение е инвестирање во професионални услуги ...

Повеќе »

Љубовен хороскоп за февруари: Девицата, Рибите, Близнаците и Стрелецот – најпогодени

Со влегувањето на планетата Венера во знакот на Риби, на 10-ти февруари, веќе ја чувствуваме потребата за поголема нежност, потврда на емоциите и емоционална блискост. Тоа е поради позицијата на Венера која нè прави сочувствителни и чувствителни на повикот на ...

Повеќе »