Дизајн

Од денес официјално започнува продажбата на најновите Самсунг Галакси С9 и С9+ во Македонија

Со новите Самсунг Галакси С9 и С9+ до подобра и супер забавна модерна комуникација со супер бавно “slow-mo” видео, најдобра камера за снимање при слаба осветленост, пиктографи за изменета реалност за поперсонализиран начин на изразување     По официјалното претставување ...

Повеќе »

Новиот смартфон VIVAX Fly V1 е едноставно „Предобар“!

Хрватскиот бренд VIVAX го лансираше својот најнов телефон во Македонија   Хрватскиот бренд VIVAX отвора нови поглавја на пазарот. Денес во Македонија за прв пат може да се најде најновиот VIVAX Fly V1. Како компанија која полека и сигурно напредува ...

Повеќе »

Gentlemen’s Expo: Македонија има публика за настани кои ја негуваат високата естетика

„Божиновски часовници и накит“ се претстави на првиот саем за мажи „Gentlemen’s Expo“ Најпознатиот часовничарски бренд во Македонија „Божиновски часовници и накит“ беше дел од  првото издание на саемот за мажи  „Gentlemen’s Expo“, каде што посетителите преку интерактивни презентации имаа ...

Повеќе »

Уредете го работниот простор за похармоничен живот и подобро расположение

Не постои полесен и подобар начин за работа, релаксација или опуштање, од престој во уреден хармоничен простор! Нашата радост е поврзана со сетилото за вид и мирис кои најдиректно влијаат на нашето однесување и енергија. Токму затоа доколку во својата ...

Повеќе »

Објавен Конкурсот за стипендии на Семос Академија на тема „Звукот на градот“

Семос Академија распиша Конкурс за доделување стипендии на тема „Звукот на градот“ за академската 2018/2019 година за образовните профили Графички дизајнер и Веб дизајнер. Конкурсот ќе трае 10 недели, односно сите кандидати кои ги исполнуваат условите, своите пријави ќе може ...

Повеќе »

Се отвора 17-тиот Зимски салон

Седумнаесеттото издание на „Зимски салон“, врвната изложба на дела од автори од Македонија и странство ќе биде отворена на 16ти февруари, (петок), 2018 година во Чифте Амам со почеток во 20 часот. Годинешната зададена тема на која се работени делата ...

Повеќе »

Huawei го претстави P smart на македонскиот пазар – нов стилски Smartphone за младите корисници

Huawei пушти во продажба нов модел на македонскиот пазар во почетокот на февруари месец. Смартфонот P smart доаѓа со новиот EMUI 8.0 – оперативниот систем (базиран на Андроид 8.0) и со дизајн фокусиран на својот FullView дисплеј. Со ексклузивен Face ...

Повеќе »

Имате стар мебел од Икеа? Сега чини многу…

Од кога купувате во Икеа? Имате ли старо парче мебел кое е добро сочувано? Старите парчиња мебел од Икеа исклучително се барани меѓу колекционерите и вредат по неколку илјади евра. Столчињата „Clam“ на аукција се продадени за неверојатно  57.000 евра ...

Повеќе »

Пункт Мебел-модерни софи кои се чистат само со вода

Убаво средениот дом привлекува убави енергии.  Посакуваме да изгледа беспрекорно, да изобилува со шарм и топлина, во него да ни биде убаво, да се релаксираме, да не размислуваме дали нешто ќе се упропасти. Но од друга страна пак мака ни ...

Повеќе »

Дизајн на ентериер – работа од соништата за младите креативци

 Дали поседувате извонредно чувство за комбинирање на различни нешта? Дали сте креативни, со уметнички афинитети и сакате вашата кариера да ја развиете во оваа насока? Ако одговорот на овие прашања е ДА, тогаш идеалната работа за вас е во областа ...

Повеќе »