Дизајн

Се отвора 17-тиот Зимски салон

Седумнаесеттото издание на „Зимски салон“, врвната изложба на дела од автори од Македонија и странство ќе биде отворена на 16ти февруари, (петок), 2018 година во Чифте Амам со почеток во 20 часот. Годинешната зададена тема на која се работени делата ...

Повеќе »

Huawei го претстави P smart на македонскиот пазар – нов стилски Smartphone за младите корисници

Huawei пушти во продажба нов модел на македонскиот пазар во почетокот на февруари месец. Смартфонот P smart доаѓа со новиот EMUI 8.0 – оперативниот систем (базиран на Андроид 8.0) и со дизајн фокусиран на својот FullView дисплеј. Со ексклузивен Face ...

Повеќе »

Имате стар мебел од Икеа? Сега чини многу…

Од кога купувате во Икеа? Имате ли старо парче мебел кое е добро сочувано? Старите парчиња мебел од Икеа исклучително се барани меѓу колекционерите и вредат по неколку илјади евра. Столчињата „Clam“ на аукција се продадени за неверојатно  57.000 евра ...

Повеќе »

Пункт Мебел-модерни софи кои се чистат само со вода

Убаво средениот дом привлекува убави енергии.  Посакуваме да изгледа беспрекорно, да изобилува со шарм и топлина, во него да ни биде убаво, да се релаксираме, да не размислуваме дали нешто ќе се упропасти. Но од друга страна пак мака ни ...

Повеќе »

Дизајн на ентериер – работа од соништата за младите креативци

 Дали поседувате извонредно чувство за комбинирање на различни нешта? Дали сте креативни, со уметнички афинитети и сакате вашата кариера да ја развиете во оваа насока? Ако одговорот на овие прашања е ДА, тогаш идеалната работа за вас е во областа ...

Повеќе »

Ги сакате ригите? IKEA има пругаста колекција за Вас

Од соработката на Икеа и уметницата Беа Акерлунд произлезе впечатлива колекција за уредување на домот, а акцентот е на црно-белите риги и цилиндрестите форми. Ексцентртичната стилистка е позната по креациите за повеќе ѕвезди, меѓу кои и Лејди Гага, Бијонсе и ...

Повеќе »

Прв поглед на мебелот произлезен од соработката на Икеа и Том Диксон

Дизајнираниот мебел од соработката на шведскиот гигант Икеа и славниот дизајнер Том Диксон ќе биде во продажба на почетокот на февруари, а од првите фотографии се гледа дека „парчињата“ од колекцијата DELAKTIG се модерни и многу посакувани. Диксон и IKEA ...

Повеќе »

ZARA има хит чантичка за оваа сезона

Зара лансираше чантичка направена од метал која брзо стана предмет на желби на трендсетерките. Чантата е целата метална, поточно бакарна и навистина се издвојува со оригиналниот изглед. Со оглед на прифатливата цена, не се сомневаме дека брзо ќе стане хит ...

Повеќе »

За луѓе со префинет вкус: Пункт мебел – идеален спој на модерен дизајн и одличен комфорт

Каде да се најде софата од соништата, која и според бојата и дизајнот ќе се вклопи во вашиот простор или како да одберете мебел кој ќе одговара за вашиот стан или куќа. Секако сакате и парчето да биде уникатно со ...

Повеќе »

Новогодишно украсување на домот – Враќање на пердувите

Елка од пердуви, лампиони од пердуви, лустери украсени со пердуви, сијалички од со пердуви, декорации со пердуви…Трендот на новогодишното украсување годинава го следи модниот тренд на пистите – пердувите. Кога сме кај боите пак, годинава украсувањето е во знакот на ...

Повеќе »