Дизајн

Лубутен чантичка инспирирана од „Твин Пикс“

Новина за пролет/лето 2017 од Кристијан Лубутен – чантичката наречена „Shoepeaks“ е инспирирана од популарната серија на Дејвид Линч, „Твин Пикс“. Како и серијата, и оваа чантичка има надреален дизајн. Задно со рекламната фотосесија за новата плик-чанта, Лубутен лансираше и ...

Повеќе »

Најпопуларни чевли за 2016 година се…

Популарната ѕвезда ги претстави обувките на Модната недела во Њујорк, а набргу станаа омилени на бројни трендсетерки, но и на моделите Џиџи Хадид и Кара Делевињ. Станува збор за патиките од колекцијата Fenty x Puma , зад која се поптишува ...

Повеќе »

Нова колекција на чевли од Џими Чу: Вљубени сме во секој модел

За неговата „cruise 2017“ кампања, дизајнерот на чевли Џими Чу се фокусираше на декоративните детаљи и комбинациите на бои. За кампањата позира моделот Аманда Марфи, во гламурна атмосфера исполнета со орнаментални декорации и елегантна архитектура. Колекцијата содржи ретро модели на ...

Повеќе »

Што предлага Zara Home за празничното украсувањена домот

По Икеа, и Zara Home веќе го отпечати каталогот за новогодишно и божиќно украсување на домот. Традиционалната златна боја доминира меѓу детаљите, а таа се комбинира со црвени и бели украси. Меѓу предлозите кои ни се допаднаа се и божиќното дрвце ...

Повеќе »

Веренички прстен каков што секоја девојка би посакала

Дали некогаш сте чуле за скапоцениот камен моисанит? Доколку не сте, време е да дознаете за што станува збор, особено доколку набрзо планирате да „рипнете во тавче“. Секоја девојка посакува да има забележителен и блескав веренички прстен, кој не само ...

Повеќе »

Ресорт колекција чевли на Кристијан Лубутен, пролет 2017

Колекцијата Ресорт 2017 на познатиот дизајнер на чевли Кристијан Лубутен веќе е во продажба. За новата сезона Лубутен креираше секси чевли со препознатлив црвен ѓон. Доминираат детаљите и украсите, светки, кристалчиња, боцки. На сите ни е јасно дека чевлите се ...

Повеќе »

Икеа го донесе првиот ветар на новогодишните празници

Првата линија од новогодишната колекција веќе пристигна во Икеа носејќи ни го првиот претпразничен дух. Огромни и помали ѕвезди, свеќи, лампички, лампиони, хартија за завиткување на подароци, празнични перничиња, украсни чаршави…, традиционалната црвена боја е насекаде. Годинава е присутна и ...

Повеќе »

Нов хит на свадбена торта: Персијска љубовна торта

Најновиот тренд меѓу свадбените торти, но и меѓу тортите кои воопшто сакаат да искажат љубов и без некој значаен празник или повод, е таканаречената Persian love cake, односно Персијска љубовна торта. Оваа торта за кратко време стана толку популарна што ...

Повеќе »

Кога уметноста служи како модна сцена

Може ли да има подобра сцена за претставување на една дизајнеркса колекција отколку уметничката сцена? На наше задоволство, се почесто модните писти се трансформираат во уметнички перформаски вклучувајќи и уметнички инсталации. Со цел да го привлечат вниманието на своите нови ...

Повеќе »

Продажниот Саем на накит почнува утре

 „НАКИТ 2016“ кој ќе има продажен карактер и е наменет за пошироката публика, за познавачите на добриот накит, за љубителите на модните дадотоци, за конзументите на добрата атмосфера и забава, започнува утре (7 октомври) и ќе трае до 9 октомври. ...

Повеќе »