Дизајн

Најпопуларен костим за капење за лето 2017 според Pinterest

Најприсутен на Интернет и социјалните мрежи е белиот едноделен костим за капење кој според  Pinterest есподелен дури 14.000 пати. Белиот костим за капење е од модната марка Vitamin A. Дизајнот е со отворен грб преку кој минуваат ленти, а однапред со длабоко ...

Повеќе »

ThyssenKrupp со револуционерно решение за лифтови кои се движат во повеќе насоки

  Светскиот лидер во производство на лифтови и ескалатори ThyssenKrupp, најави нови информации за нивниот безжичен систем “MULTI” кој го менува движењето на пронајдокот од 1853 година. Дозволувајќи истовремено хоризонтален и вертикален транспорт, овој иновативен проект има капацитет да воведе ...

Повеќе »

Креирајте ги најдобрите улични портрети со Huawei P10 lite за време на летниот одмор

Летниот одмор наближува и сите со нетрпение го очекуваме времето исполнето со прекрасни патувања, авантури и емоции. Секој човек кој ќе го сретнеме на патот станува дел од нашата летна бајка, помага да напишеме приказна и да го прошириме својот ...

Повеќе »

Бојан Кртолица произведе видео за кое ќе треба првин да седнете пред да го гледате (ВИДЕО)

  Најновото видео на Galatheia ќе ве остави без здив. На покана од Паратиссима Скопје, меѓународниот фестивал за современа уметност, македонскиот мултимедијален уметник Бојан Кртолица/BAIKA (студио за дизајн и видео продукција), кој живее и работи во Париз сними видео спот ...

Повеќе »

Поглед на новата железничка станица на Неапол, дело на Заха Хадид

Napoli Afragola е нова железничка станица која неодамна официјално се отвори во Неапол, а станува збор за футуристичко дело на Заха Хадид. За сега се пуштени 18 брзи возови кои го поврзуваат Неаопл со другите градови во Италија, а отворена ...

Повеќе »

Колекција од Карл Лагерфелд за Сваровски по пристојни цени

Соработката меѓу славниот дизајнер Карл Лагерфелд и Сваровски резултираше со колекција која ќе биде достапна во продажба во продажните места на Swarovski и тоа по пристапни цени. Цените на накитот ќе се движат од 50 евра до 250 евра. Колекцијата содржи ...

Повеќе »

Разубавување на домот и дворот со новата колекција од Coincasa

Време е да се слави летото, така барем предлагаат од Coincasa рекламирајќи ја новата колекција. Куба од времето на 50-те години е главна инспирација за дизајнот на парчињата, омаж на островот и боите – зелена, портокалова, црвена, жолта, како и на ...

Повеќе »

Луј Витон куферчиња за трофеите на Ролан Гарос

Познатата луксузна француска модна марка Луј Виотн дизајнираше куфери во препознатливиот „витон“ стил во кои ќе се чуваат трофеите на Ролан Гарос. Куферчињата ќе бидат направени од месинг. Отворено тениско првенство на Франција е еден од најочекуваните спортски настани кој ќе ...

Повеќе »

Прекрасна нова колекција на чевли од Aquazzura, овојпат инспирирана од ѕидни тапети

Популарната марка за чевли Aquazzura во соработка со луксузниот home decor бренд De Gourney лансираа капсулна колекција на чевли. Станува збор за пет стилови на чевли со тропски принт, инспириран од популарните луксузни тапети. Сцени од пеперутки, мајмунчиња, зеленило и цветови ...

Повеќе »