Дизајн

Прослава за 145 години постоење на S.T. Dupont во Француската резиденција во Скопје

Францускиот бренд за луксузни производи S.T. Dupont го прослави 145-от роденден и ги промовираше новите луксузни колекции на настанот кој се одржа во Резиденцијата на францускиот амбасадор во Скопје. На забавата се обратија г-ѓа Олга Пастернак, извршниот директор на S.T. ...

Повеќе »

Божиќните светлечки украси од IKEA, преубави се!

Колекцијата насловена VINTER 2017 на Икеа пристигна во продавниците, а од неа особено се издвојуваат светлечките украси и лампи дизајнирани за празничните денови. И годинава, на задоволство на своите купувачи, Икеа понуди цела линија на украси кои го осветлуваат просторот ...

Повеќе »

Новогодишен каталог од IKEA: Најубавите детаљи за украсување на домот

IKEA го презентираше новогодишниот каталог кој како и секоја година содржи декорации за украсување на домот во празнична атмосфера. Во препознатливиот елегантен и минималистички стил, без доза на кич, од оваа популарна марка ни нудат декорации со кои ќе внесеме посебна ...

Повеќе »

Нов концепт на продавници на Дојче Телеком за првпат во Македонија со продавницата во City Mall во Скопје

Комбинација од изложбен простор со продукти и услуги, гејминг зона и кафе бар. Македонски Телеком стартува со нов концепт на продавници на Дојче Телеком за прв пат во Македонија со продавницата во City Mall во Скопје. Новиот концепт освен уреди ...

Повеќе »

Професионално селфи студио со камерата на Huawei Mate 10 lite

Неодамна претставениот Huawei Mate 10 lite е првиот паметен телефон на компанијата со две двојни камери – предна и задна. Па така вие немате само  паметен телефон со 4 камери  туку и голем број алатки со кои дури и обичните селфија изгледаат како студиски ...

Повеќе »

Како изгледа новогодишната колекција на IKEA

„Икеа“ ја најави новогодишната атмосфера со колекцијата дизајнирана за најсвечените празници во годината. Судејќи според првите фотографии од новогодишната и божиќната колекција, оваа година се форсира минималистичкиот стил на украсување во скандинавски стил. Акцентот е на топлото дрво во комбинација ...

Повеќе »

IKEA лансираше колекција за домашни миленичиња

LURVIG (на шведски значи „влакнесто“) е новата колекција на Икеа дизајнирана за домашни миленичиња. Колекцијата содржи се што ни е неопходно за нашите слатки миленичиња – од постелнина до перници, од софи до торби за транспорт, од играчки до прибор ...

Повеќе »

Huawei започнува нова “liteSTYLE” кампања насочена кон младите потрошувачи во Македонија

Во октомври, во фокусот се моделите Huawei P10 lite, P9 lite mini и Honor 8 Lite Huawei најави дека од денес започнува нова корисничка кампања насочена кон динамичниот живот и потребите на младите македонци. Со пораката “Избери го свој  liteSTYLE”, ...

Повеќе »

Поглед на новиот стан на Џорџ и Амал Клуни во срцето на Њујорк

Семејството станува поголемо, па Џорџ и Амал Клуни купија поголем стан во Њујорк. Станот е вистински дизајнерски сон, лоциран во срцето на Големото јаболко. Откако ги добија близначињата Александер и Ела, славниот пар Клуни одлучи да купи поголем стан. Апартманот ...

Повеќе »

Сте ја погледнале новата реклама на IKEA? Вреди да ја видите (ВИДЕО)

„Oddly IKEA“ е нова реклама од Икеа која ја претставува есенската колекција на производи наменети за спална соба, и тоа претставување го прави на многу необичен начин. Рекламата е како медитација, спокоен женски глас ве води низ видеото и полека ...

Повеќе »