Стил

Тренд во фокус: Везови на кожените јакни за пролет 2017

Веќе пишувавме за еден од најголемите пролетни трендови – апликации од везени цветови на модните парчиња, па дури и на патиките (прочитајте – ТУКА), а истиот тренд е актуелен и на кожените јакни. Од везени цветови до везени апликации од ...

Повеќе »

Пролетна колекција од Intimissimi: Важно е што носиме под облеката

Топ моделот Ирина Шаик позира во долна облека од пролетната колекција на Интимисими, комбинирајќи ги со други модни парчиња. Фотосесијата е направена за списанието S Moda. Што ни носи  Intimissimi оваа пролет, погледнете во фотосесијата.  

Повеќе »

Листа на желби: Новите кожени патики од Пума со сатенски врвки

„Пума“ го претстави хитот на патики за пролет 2017 година. Патиките се дел од популарната колекција Bastek Heart, а достапни се во продажба во две бои – розова и сива. Кожените патики имаат сатенски врвки.

Повеќе »

Дизајнерите кои ја одбиле Меланија Трамп да ја облечат за инаугурацијата

Веќе е познато, после бројните шпекулации што ќе носи Меланија Трамп на инаугурацијата на американскиот претседател, таа се појави во костум – креација на Ралф Лорен. Дали тоа значи дека Лорен е симпатизер и поддржувач на Трамп? Повеќето од прочуените ...

Повеќе »

Топ моделите Тејлор Хил и Роми Стрејд се џетсетерки во новата кампања на Мајкл Корс

Топ моделите Тејлор Хил и Роми Стрејд, во придружба на бела пудла, го покажуваат животот на „висока нога“ рекламирајќи ја новата колекција  на Мајкл Корс за сезоната пролет/лето 2017. Кампањата е фотографирана од прочуениот Марио Тестино, а инспирирана од папараци ...

Повеќе »

5 перфектно скроени изгледи од Армани

Како и секогаш, пролетната колекција на Армани е многу елегантна и препознатлива по совршениот крој. Во новиот каталог од оваа луксузна модна марка претставени се Армани трендовите за пролет 2017, а фокусот е ставен на костумите, кожените јакни и панталоните ...

Повеќе »

Томи Хилфигер & Џиџи Хадид – колекција пролет 2017

Топ моделот Џиџи Хадид и дизајнерот Томи Хилфигер ја остварија втората соработка за колекцијата пролет 2017. Неодамна лансираниот „лукбук“ носи калифорниски дух во колекцијата насловена „Summer of Love“. И кој друг, ако не Џиџи Хадид е заштитно лице на кампањата ...

Повеќе »

Критики за црвената вратоврска на Доналд Трамп: Предолга е, неврзана соодветно, со леплива лента на неа

За стилот на 45-от американски претстедател Доналд Трамп, на вчерашниот настан на инаугурацијата, пристигнаа дузина критики, особено за вратоврската која ја носеше. Според „Бизнис Инсајдер“, како и за време на кампањата за претседател, така и на најважниот ден, инаугурацијата, Трамп ...

Повеќе »

Модниот избор на Иванка и Тифани Трамп на инаугурацијата

Двете ќерки на Доналд Трамп за важниот ден одбраа бели комбинации. Иванка Трамп, ќерката на американскиот претседател, не одбра класичен изглед за вчерашниот настан – инаугурацијата на таткаси. Нејзиниот избор беше долго бело палто во комбинација со тесни бели панталони, ...

Повеќе »

22 модели на чевли од Кристијан Лубутен за пролет/лето 2017

Прочуениот француски дизајнер на чевли Кристијан Лубутен ја претстави комлетната летна колекција на чевли која содржи дури 45 модели. Речиси сите модели се појавуваат во неколку бои, меѓу кои доминираат белата боја, нијансите на кожа, црвената, црната, розовата и светло ...

Повеќе »