Стил

Поглед на новата колекција од IKEA, баш е фраерска!

По низата славни соработници, IKEA овојпат реализираше колекција во соработка со STAMPD од Лос Анџелес. Фокусот е на „откачени“ парчиња мебел, а доминираат отворените гардеробери и кутиите за чевли. STAMPD е основан од Крис Стамп и веќе може да се пофали ...

Повеќе »

Mоја скопска приказна, со зголемен награден фонд и продолжен рок за аплицирање

На проектот насловен Моја скопска приказна, што е во организација на Стримон Филм Скопје, со финансиска поддршка од Делегацијата на Европска Унија и Еуролинк Осигурување А.Д Скопје, досега се пријавени повеќе од 50 учесници. Големиот интерес беше и главна мотивација ...

Повеќе »

Новиот Ford Focus е семеен автомобил со средна големина кој нуди најмногу простор

Новиот Ford Focus ја користи новата Ford C2 платформа, која овозможува повеќе простор во внатрешноста, подобра сигурност во случај на сообраќајна несреќа, како и подобра аеродинамика која резултира со помала потрошувачка на гориво. Меѓуоскиното растојание е продолжено за 53 мм. ...

Повеќе »

Џиџи Хадид ја рекламира новата колекција на очила за сонце на Vogue

Топ моделот Џиџи Хадид е заштитно лице во кампањата на колекцијата за пролет/лето 2018 на популарната марка за очила за сонце Vogue. Кампањата е снимена во Ибица, а Џиџи ги презентира новите модели на очила меѓу кои има и модели дизајнирани ...

Повеќе »

10 модели на пролетни чанти од H&M по пристапна цена

Со разубавеното време продолжуваме понатаму со потрагата по интересни чанти кои можат да се купат по прифатлива цена. Широк избор на такви чанти најдовме во новата колекција на Х&М. Од палетата на бои доминираат пастелните нијанси, а црната боја и ...

Повеќе »

Неделен хороскоп (од 9-ти до 15-ти парил): Топ знак на неделата – Водолија

Што ви подготвија ѕвездите во периодот од 9-ти до 15-ти парил, 2018 година, прочитајте во неделниот хороскоп. Овен – Периодот не е поволен за решавање на прашања на сентиментално поле, а тоа веќе го почувствувавте на ваша кожа. Дамите родени ...

Повеќе »

Трендови на цветни чанти за пролет/лето 2018

Цветови, цветови и повторно цветови. После долгата и сива зима, цветовите ни се добредојдени! Најинтересните чанти за пролетната сезона се оние со флорален принт, колоритни или во нежни пастелни нијанси. Повеќе од чантите се дополнително украсени со детаљи, впечатливи токи ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (четврток): Топ знак на денот – Стрелец

Што ни подготвија ѕвездите за денешниот ден, петок 5-ти април, 2018, прочитајте во хороскопот. Овен- Четвртокот, 5-ти април, не е најдобар ден за Овновите. На љубовен план, можни се многу недоразбирања со партнерот за тривијални прашања. Кај слободните Овни пак, страста може ...

Повеќе »

Нова колекција од IKEA – Прослава на несовршенството

Новата колекција од Икеа е насловена INDUSTRIELL, а фокусот е на рачно изработен мебел со достапна цена. За реализација на колекцијата, биле развиени нови начини на обработка на дрвото, стаклото, керамиката и текстилот, а крајниот резултат е „несовршени“ производи. Целта на ...

Повеќе »

Sunshine Essentials: H&M ни носи нови модни изгледи за „кежаул“ пригоди

Време е да почнеме да мислиме на гардеробата за потоплите денови. А кога станува збор за пролет 2018, модната марка Х&М има одговор за „кежуал“ модни изгледи. Новиот тренди водич на шветскиот моден гигант Х&М е насловен ‘Sunshine Essentials’ и ...

Повеќе »