Стил

Топ 5 изгледи за матурски вечери предложени од дизајнерката Наташа Бабулова Ангелеска

Инспирирано од Шери Хил, дизајнерката Наташа Бабулова Ангелеска и Модното Ателје „Бабулова – Ангелеска“ ви презентира топ 5 креации за да заблескате на вашата матурска вечер. 1. Тотална пинк принцеза Раскошна тоалета, со женствен корсет во форма на срце кој ја ...

Повеќе »

Невестинска колекција Carolina Herrera за пролет 2017

Елегантни сирена-модели на венчаници ни носи новата колекција од Carolina Herrera. Речиси на сите модели е застапена цветната тантела која внесува романтична нота. Присутни се и венчаниците со раскошни здолништа, а наш фаворит е сепак, трендовката венчаница инспирирана од кошула-фустаните. ...

Повеќе »

Велигденски јајца со Интернет емотикони

Дококу барате нов начин за декорација на велигденските јајца, еве уште една инспирација која лесно се реализира, а резултатот е – весели јајца кои покажуваат емоции. Јајцата бојадисајте ги со жолта боја и оставте да се исушат. Потоа, со дебели ...

Повеќе »

На базар во училиштето „Нова“ се собраа средства за децата и младинци со оштетен вид

Се работи за 10. издание на хуманитарната манифестација на која присуствуваше и американскиот амбасадор во Македонија, Џес Бејли Меѓународното училиште „Нова“ завчера (сабота, 23 април) организираше голем хуманитарен семеен базар, a дел од собраните 4000 евра ќе бидат наменети за ...

Повеќе »

Како од бајките: Невестинска колекција Marchesa пролет/лето 2017

Романтични модели, многу тантела, раскошни деколтеа и линија која ја следи силуетата – Marchesa повторно понуди венчаници кои оставаат без здив. Колекцијата е фокусирана на цветните, пролетни трендови, а палетата ја вклучува и нежно розовата нијанса. Зад овие прекрасни романтични модели ...

Повеќе »

Најслатки велигденски јајца – Мињони

Инспирирајте се од светот на детската игра и од велигденските јајца направете ги омилените ликови од анимираниот филм Мињони. Се подготвуваат едноставно, секако вклучете ги и децата во креирањето на слатките Мињони – заедно да им ги нацртате очите и ...

Повеќе »

Тотално шик: Пролетна колекција венчаници на Max Mara

Модели инспирирани од 60-те години, ултрамодерни комбинезонки, секси мали бели фустанчиња – новата колекција на венчаници од Макс Мара е совршена за невестите кои сакаат да побегнат од класичниот стил. Колекцијата, за жал, не е достапна на Интернет продажба, секако ...

Повеќе »

Наши фаворити: Фустаните од чипка никогаш не биле толку убави

Оваа сезона модните марки во изобилство ја употребуваат тантелата. Шанел, Гучи, Долче и Габана, Џамбатиста Вали и други, предложуваат фустани од чипка во несекојдневни комбинации на бои, романтични и секси решенија. И популарните модни марки фустаните од чипка ги имаат ...

Повеќе »

Скопје го доби најголемиот Рамстор супер маркет

  Како резултат на инвестицискиот раст на Рамстор супер маркетите, денес, во рамките на Скопје Сити Мол, се отвори до сега најголемиот маркет од овој бренд. На површина од 3500 м2 продажна површина новиот простор ќе ги понуди сите неопходни ...

Повеќе »

Велигденски јајца од желе

На велигденските јајца најмногу се радуваат децата, особено ако тие се декорирани по нивен вкус. А кое дете не сака желе-слатки? Токму од желе може да ги направите и јајцата. Постапката е едноставна, а видеото ве води чекор по чекор ...

Повеќе »