Стил

Шест милиони денари заминаа за Неготино

Во 69-тото коло од играта НовоЛото 7/34 чие извлекување се одржа во среда на 30ти август 2017,постигната беше добивка 7ка со вредност од шест милиони (6.000.000,00) денари. Уплатата е реализирана во Неготино во среќното место Корзо. Среќниот добитник на седумката ...

Повеќе »

Модната блогерка Кјара Ферањи – дизајнерка на новата колекција на Yamamay

Yamamay ја лансираше новата есенска линија за која креативен директор е популарната италијанска модна блогерка Кјара Ферањи. Од оваа нова соработка произлегоа 6 модни парчиња на долна облека во повеќе различни нијанси кои ја претставуваат средбата на современата сензуалност на ...

Повеќе »

10 модни лекции од уличната мода на Њујоршката модна недела

Септември, во светот на модата, означува двоен почеток – оној на новата сезона (есен/зима), но исто така е и месец кога почнуваат ревиите кои се одржуваат во неколку светски модни метрополи. Сезоната на ревии секогаш се отвора со модната недела ...

Повеќе »

Улична мода: 12 начини како да носиме шорцеви и во постудените денови

На задоволство на многумина, омиленото парче летна гардероба – шорцевите, ќе може да продолжиме да ги носиме и во текот на есента, па дури и во зимата. Така барем сугерираат трендовите од актуелната улична модна слика. Се носат и со ...

Повеќе »

Улична мода: Најубавите модни изгледи од Њујоршката модна недела

Најубав дел од модните недели кои во овој период од годината се случуваат во светските метрополи е уличната мода. Уште еднаш њујорчанки покажаа што значи да се има стил, како да се комбинираат навидув невозможни комбинации од модни парчиња и ...

Повеќе »

Лесно детектирање на „фејк“ дизајнерски чанти со мобилниот телефон, еве како…

Ве интересира дали дизајнерската чанта која сте ја купиле, можеби е „лажна“ а премногу сте платиле за неа? Постои начин како тоа да се провери само за неколку секунди. Се што ви е потребно е мобилен телефон со апликацијата Entrupy ...

Повеќе »

Листа на желби: Палтенце од H&M со леопард-принт

Јасно ни е дека не секој може да го носи, но ако сте од оние кои сакаат да се издвојат од толпата, палтенцето со леопард-принт е супер избор. Го има во есенската колекција на Долче и Габана, но сличен модел ...

Повеќе »

ПРИЈАВЕТЕ СЕ И СТАНЕТЕ ИДНИТЕ “КРУПНИ РИБИ”: Атлантик Група вработува

Атлантик Група вработува нова генерација на учесници во програмата Graduate Trainee Атлантик Група, една од водечките регионални компании, во рамките на својата програма Atlantic Graduate Trainee прима неодамнешни дипломци и им дава можност да стекнат вредно искуство и да остварат ...

Повеќе »

Бимилк им посака сладок почеток на школувањето на првачињата ширум Македонија

Традицијата вели дека за почетокот на учебната година, првачињата добиваат нешто слатко за лесно да им оди учењето. Посакувајќи им сладок, забавен и успешен пат во светот на образованието, Бимилк им подари чоколадно млеко „Моја Кравица“ на над 2.700 првачиња ...

Повеќе »

Жито маркет број 54 отворен во Петровец

ДПТУ „ЖИТО“ ДООЕЛ Велес го отворија својот прв објект во општина Петровец. Со новоотворениот Жито маркет, граѓаните од оваа општина добија модерен супермаркет што нуди голем избор производи од многу брендови, со пристапни цени, одлична услуга како и разни поволности ...

Повеќе »