Стил

LITTLE MISS GALAXY 2017: 6 титули за малите мисици од Модно студио Црнокрак

Во Театарот во Банско, Бугарија, се одржа финалето на изборот за Little Miss Galaxy 2017. Македонија ја претставуваа три прекрасни девојчиња и сите победија во своите возрасни категории. 8-годишната Михаела Филиповска од Гостивар ја освои титулата Little Miss Galaxy, 10-годишната Ангела Зафирова ...

Повеќе »

НовоЛото 7/34 збогати тетовчанец за 10 милиони денари

22 –то коло на НовоЛото 7/34 , чие извлекување се одржа на 18.03.2017 година на ТВ Сител, го донесе и петнаесетиот добитник на главната премија од постоењето на НовоЛото 7/34. Седумката вредна 9.999.040 денари е уплатена во Тетово во продажното ...

Повеќе »

Култ Дизајн на Саем за мебел: Уникатни кујни и интересни парчиња мебел

  На овогодинешниот Саем за мебел, посетители ќе имаат можност да го посетат штандот на архитектонското дизајн студио Култ Дизајн, кое за своето претставување подготви богата програма и понуда на уникатни европски кујни и парчиња мебел. Благодарение на Култ Дизајн ...

Повеќе »

Сребрен тренд: Светкави модни парчиња на кои не можеме да им одолееме

Сребрениот тренд годинава допрва ќе зема залет, почнувајќи од пролетните и летните колекции на популарните модни марки, за во есен/зима 2017 да стане доминантен на улиците. Го видовме во есенските колекции на Пако Рабан, Сен Лоран, Маргиела, Ботега Венета, Кристофер ...

Повеќе »

Колекција Кристијан Лубутен пролет/лето 2017: Чевли инспирирани од 60-те години

Новата колекција на чевли од познатиот француски дизајнер Кристијан Лубутен е инспирирана од забавните 60-ти години. Колекцијата содржи и модели на кои влијание имале и модернистите, но и рокенрол стилот на Стоунси. Во фотогалеријата погледнете ги највпечатливите модели.

Повеќе »

5 модни лекции кои ги научивме од месецот на модата

По модните ревии кои се случуваа во главните метрополи, месецот на модата ќе остане запаметен и по уличниот стил од кои секако научивме многу нешта. Меѓу дузината трендови кои ги видовме, ги издвојуваме клучните 5 кои ќе ја означат сезоната ...

Повеќе »

Моден хороскоп: Каков стил избира вашиот знак

Кој ја сака елеганцијата, кој слепо ги следи трендовите, а кој е крајно иновативен…Веројатно, има нешто и до ѕвездите. ОВЕН Жената Овен сака спорт, брзо возење и машки професии. Овој темперамент вклучува и одреден стил на облекување – удобен и ...

Повеќе »

5 елегантни кошули за пролетно дотерување

Непогрешлива елегантна комбинација е кога ќе споиме убава кошула со класична црна сукња или женствени панталони со висок струк. Сезонава, кошулите се нежни, со одбрани додатоци како карнерчиња, а боите се живи и весели, од силна црвена до бебешка сина. ...

Повеќе »

Мрежести чорапи со панделка (модел од Calzedonia)

Мрежестите чорапи се вратија во мода, но сега тие се носат со тексас и со патики. Италијанската марка Calzedonia лансираше модел на мрежасти чорапи со панделка, кои преку ноќ станаа хит на социјалните мрежи. Како да не ги обожаваме!

Повеќе »

Екстравагантна колекција на очила за сонце од Долче Габана

Ако сте во потрага по нови женствени очила за сонце, не ја пропуштајте пролетната понуда на Долче и Габана. Колекцијата е насловена Тропико Италијано, а содржи екстравагантни и предимензионирани модели, препознатливи по нежните бои, драгите камчиња и бројните детаљи. „Мамбо“ ...

Повеќе »