Стил

Ели Сааб го врати диско стилот за пролет/лето 2017

Презентирана е колекцијата на Ели Сааб на модната недела во Париз, и пријатно изненадување – диско стилот се враќа на голема врата на модната сцена. Колекцијата е инспирирана од 70-те години, а на креациите доминираат огромни ѕвезди. Преслатки мини фустанчиња, ...

Повеќе »

Среќен роденден: Една година со „М Кар“ и 100 години на марката BMW

  Увозникот за BMW и MINI во Македонија и Косово, компанијата М Кар вчера прослави една година постоење на својот продажно – сервисен центар и воедно ја одбележа стогодишнината на брендот BMW. Светскиот бренд кој има произведено најмногу револуционерни автомобили ...

Повеќе »

Доделена главната награда Опел Астра Седан 2016 од големата наградна игра „Купувај и добивај со Кит-Го и Тера маркети“

Со доделување на главната награда Опел Астра Седан 2016, на 1ви октомври, заврши наградната игра „Купувај и добивај со Кит-Го и Тера маркети“. Покрај автомобилот, на извлекувањето беа доделени и други вредни награди, како патувања во Прага, Виена, Истанбул и ...

Повеќе »

Улична мода:Најоригиналните чевли и модни додатоци од париската модна недела

Модна драма на париските улици за време на Модната недела. Парижанките (но и странците пристигнати во Париз) покажаа многу стил, чудесни модни комбинации, но и чевли и модни додатоци пред кои не се останува рамнодушен. Проверете ги во фотогалеријата најоригиналните ...

Повеќе »

Новата H&M кежуал колекција е многу повеќе од џинс и кожена јакна

H&M ја лансираше во продажба есенската кежуал колекција насловена Off the Road. Инспирација се патувањата, но кога тргнуваме на пат – не мора да носиме само џинс и маичка. Колекцијата нуди поинакви решенија – од памучни фустанчиња преку кожени јакни со ...

Повеќе »

МКСкопје – настан што ја собра маркетинг елитата и експертите во комуникациите во регионот

  Дванаесет врвни експерти од маркетинг индустријата и современите комуникации, повеќе од 250 делегати од земјава и уште од Србија, Хрватска, Албанија и Косово како и огромен интерес од локалните, домашни маркетари, ПР експерти и студенти го одбележаа првиот Marketing ...

Повеќе »

Го носиме трендот на есента плиш како што го носат ѕвездите (ФОТО)

Ако за нешто навистина можеме да кажеме дека е тренд на есента 2016, тогаш тоа е плишот. Од плишани сакоа преку плишани фустани и плишани костуми, до плишани чевли и чизми. Како да го носиме плишот? Ѕвездите веќе покажаа како ...

Повеќе »

Улична мода: Парижанките го покажаа францускиот шик

Да не претеруваме со суперлативи, но навистина има нешто различно и возбудливо во стилот на париските улици за преме на модната недела. Убави комбинации на елегантни, панк и дизајнерски модни парчиња. Дури и кога експериментирањето е во фокус, тука тоа ...

Повеќе »

Фатете го есенскиот тренд со бомбер јакна

Бомбер јакната го прави својот голем камбек на модната сцена за есен 2016. Од модните писти до уличната мода – фатете го трендот на бомбер јакните. Мислите дека може да се носи само на еден начин? Размислете уште еднаш. Сезонава ...

Повеќе »

Есенската колекција на H&M одговара за сите вкусови

Luxe Contrasts’ е новиот моден водич на популарната модна куќа H&M кадешто е претставена есенската колекција веќе достапна во продажба. Колекцијата е дизајнирана да одговори на сите вкусови. Тесните фармерки и панталони се врачаат во игра, различните материјали се во ...

Повеќе »