Стил

Дневен хороскоп (петок): Топ знаци на денот – Овен, Стрелец и Лав

Што ни подготвија ѕвездите за денешниот ден, 9-ти март 2018 година. Прочитајте во продолжение. Овен – Ова е период што се фаворизира од ѕвездите во комбинација со поволни планети. Месечината е позитивна, влезот на Меркур во вашиот знак ќе стави сè ...

Повеќе »

Подготвени за патување со H&M: 5 свежи кежуал изгледи

Кога станува збор за „кежуал“ модни изгледи, модниот гигант H&M постојано ни нуди свежи идеи и одлични инспирации. Модната марка H&M го лансираше новиот тренди водич насловен „Диви во срцето“. Модните парчиња од новата колекција ги презентира моделот Луна Бил. Кампањата е ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (четврток): Топ знаци на денот – Вага и Шкорпија

Овните треба да го притиснат педалот за гас, Биковите ќе паднат под „канџите“ на страста, на Близнаците ќе им недостига самодоверба, Раковите ќе шармираат се околу себе, а Лавовите треба да ја исконтролираат љубомората. Девиците ќе се ослободат од чувството ...

Повеќе »

Улична мода: Силните бои – фаворити на Париската модна недела

Продолжуваме со нови изгледи од уличната мода за време на Модната недела во Париз. Овојпат ви претставуваме како парижанките ги комбинирале силните нијанси – како жолтата, сината, розовата, црвената, зелената…, без разлика дали се тоа впечатливи модни парчиња или модни ...

Повеќе »

Cloud технологиите најефективен бизнис концепт за организирана и безбедна ИТ инфраструктура

Cloud технологиите претставуваат еволуција во ИТ светот и одговор на сѐ поголемите барања на бизнис заедницата која постојано е заинтересирана за нова, добро организирана и безбедна ИТ инфраструктура. Cloud како еден од главните ИТ трендови, денес е сѐ повеќе присутен ...

Повеќе »

Под мотото „Садиме љубов“, волонтерска акција на жените во Пивара Скопје за децата од СОС Детско Село

И оваа година, жените вработени во Пивара Скопје, на автентичен начин, со волонтерска акција, го одбележаа 8 Март – Меѓународниот ден на жената. Во рамките на оваа акција, која се одржа под мотото „Садиме љубов“, жени од сите работни позиции ...

Повеќе »

8-мартовски подароци според вкусовите на хороскопските знаци

На што „се слаби“ жените од одредени хороскопски знаци? Каков подарок би сакале да добијат? Што всушност најмногу би ги израдувало? Проверете што велат ѕвездите за секоја жена од Зодијакот. Овен – Жената Овен ја сака спонтаноста во подарувањето. Со активна ...

Повеќе »

Заедно во уште една приказна – Еуролинк осигурување организира бесплатна тениска школа за деца

Еуролинк осигурување во рамките на платформата за корпоративно општествена одговорност, ,,Еуролинк – Вашата врска со вистинските вредности”, за првпат оваа година организира Тениска школа за деца на возраст од 6 до 12 години. 30 момчиња и девојчиња оваа пролет ќе ...

Повеќе »

Улична мода – Уште 20 „убиствени“ изгледи од Париската модна недела

Парижанките ни одржаа одлични модни лекции покажувајќи ги актуелните трендови, беспрекорната елеганција и многу инспиративни модни комбинации во текот на неделата на модата во Париз. Што е модерно, што е тренди, што е француски шик, како да комбинираме бои, материјали, ...

Повеќе »

Погледнете ги овие романтични венчаници (по пристапна цена) од REFORMATION

Познати по креирање на романтични и женствени фустани, модната марка REFORMATION лансираше колекција за венчаници за пролет 2018. Очекувано, фокусот не е само на белата боја, туку наоѓаме модели во прекрасни зелени, црвени, розови и пастелно жолти нијанси, сите со женствени ...

Повеќе »