Стил

Блеска есенската колекција на Кристијан Лубутен (ФОТОГЛАЕРИЈА)

Be Dazzled е насловена колекцијата за есен 2016 на францускиот дизајнер на чевли Кристијан Лубутен. Инспирирана од глам-рокот на 70 години, во колекцијата доминираат боите на виножитото како и металните детаљи. Од чевли на платформа до елегантни со тенка потпетица, Be ...

Повеќе »

3 финти да ги препознаете неоригиналните „лубутенки“

Кристијан Лубутен е синоним за луксуз и убавина, а неговите чевли кои чинат „цело богатсто“ се почесто ги гледаме и на нашите улици. Некои се навистина оригинали, но некои пак, само многу наликуваат на оригиналните, а всушност се „фејк“. Препознатливи ...

Повеќе »

Улична мода: Швеѓанките знаат како треба, лежерно

Во Стокхолм во тек е неделата на модата на која се претставуваат колекциите за пролет 2017, а Швеѓанките го покажаа својот стил на облекување кој, препознатливо за нив, е повеќе спортски и лежерен. Многу принт комбинации, живи бои и маички ...

Повеќе »

Слатка понуда за сладок почеток на учебната година со Magic Cake

Нека вашите најмили и најмали ја започнат новата учебна година на начин кој ќе го паметат. А првачињата пак, благодарение на Magic Cake, би можеле првиот улилишен ден да го доживеат како вистински празник, уживајќи во торта или колаченца дизајнирани во ...

Повеќе »

Улична мода: 7 лекции како да носиме тексас со тексас

Тексас горен дел во комбинација со тексас долен дел? Може. Но, важни се нијансите и детаљите. Постојат модни правила како правилно да ги соединиме овие две парчиња тексас. Еве 7 основни лекции од уличната мода. 1. Две различни нијанси Основно ...

Повеќе »

Збогум, Соња Рикел!

Француската модна дизајнерка Соња Рикел вчера почина во Париз на 86-годишна возраст. Нејзината модна приказна беше многу револуционерна, а започна во 1968 година со отворањето на првиот бутик на Rue de Grenelle. Набрзо Рикел станува амбасадорка на парискиот стил акцентирајќи ја ...

Повеќе »

Најубавите и најбараните луксузни модни парчиња за есен 2016

Најзборуваните и најочекуваните модни парчиња од познатите луксузни модни марки се собрани на едно место и претставени во есенскиот издание на магазинот Бергдорф Гудман. Честа да ги облече на себе ја доби моделот Ања Рубик. Фотосесијата е реазлирана во Њујорк, ...

Повеќе »

Симпатична кампања на Мајкл Корс за есен 2016

Новата есенска колекција од Мајкл Корс е најавена на симпатичен начин со кампања снимена во хеликоптер, пред објективот на Марио Тестино. Три девојки кои зрачат со радост ги претставуваат луксузните модни парчиња и модни додатоци на брендот, меѓу кои доминираат ...

Повеќе »

Наградната игра Купувај и добивај со Кит-Го и Тера маркети со над 50 среќни добитници на третото извлекување

Над педесет награди беа доделени на третото извлекување од наградната игра на Кит-Го и Тера маркети, Купувај и добивај со Кит-Го и Тера маркети кое се одржа викендов во Кочани. На настанот, преку промоции, граѓаните ги анимираше водителот Жарко Димитроски, ...

Повеќе »

Есенски трендови: Чанти од плиш!

Враќањето на плишот е најголем тренд за претстојната есенска сезона. Популарните модни куќи во своите колекции форсираат од сакоа преку сукњи и чевли па се до чанти од плиш. На наше задоволство, во ваквите модни парчиња секогаш изгледаме елегантни без ...

Повеќе »