Стил

Фенси хулахопки со омилените цитати

Изгледаат оригинално и веднаш ве издвојуваат од толпата – чорапите со принт од цитати за 23 долари може да си ги нарачате од Etsy (тука). Кога ќе ги облечете изгледаат како да имате привремена тетоважа. Хулакохпките се во различна боја ...

Повеќе »

4 трендови кои ќе ја обележат оваа есен

Во „морето“ од нови трендови, се издвојуваат четири исфорсирани од лускузните модни куќи и веќе пренесени на улиците на светските метрополи. Подготвени сте за нив? Чорапи со нежни чевли 2. Груби чизми со стабилна потпетица 3. Чанти кои се носат ...

Повеќе »

Веренички прстен каков што секоја девојка би посакала

Дали некогаш сте чуле за скапоцениот камен моисанит? Доколку не сте, време е да дознаете за што станува збор, особено доколку набрзо планирате да „рипнете во тавче“. Секоја девојка посакува да има забележителен и блескав веренички прстен, кој не само ...

Повеќе »

Ресорт колекција чевли на Кристијан Лубутен, пролет 2017

Колекцијата Ресорт 2017 на познатиот дизајнер на чевли Кристијан Лубутен веќе е во продажба. За новата сезона Лубутен креираше секси чевли со препознатлив црвен ѓон. Доминираат детаљите и украсите, светки, кристалчиња, боцки. На сите ни е јасно дека чевлите се ...

Повеќе »

Икеа го донесе првиот ветар на новогодишните празници

Првата линија од новогодишната колекција веќе пристигна во Икеа носејќи ни го првиот претпразничен дух. Огромни и помали ѕвезди, свеќи, лампички, лампиони, хартија за завиткување на подароци, празнични перничиња, украсни чаршави…, традиционалната црвена боја е насекаде. Годинава е присутна и ...

Повеќе »

Венчаници од Зухаир Мурад: Колекција за невести со многу стил

Колекцијата венчаници на либанскиот дизајнер Зухаир Мурад за пролет/лето 2017 нуди прекрасни модели со волуменозен долен дел или кроеви кои ја следат линијата на телото. Црно-белата фотосесија е снимена од Раби Јунс, а официјалната ѕвезда на каталогот е Летиција Гвидес. ...

Повеќе »

Модерен тандем: Дует на Џос Стоун и Каролина Гочева (ВИДЕО)

Дотерани во сличен „кежуал“ стајлинг и фармерки, во Градскиот парк во Скопје заедно запејаа британската поп дива која настапи на 35-то издание на Скопскиот џез фестивал, Џос Стоун, и македонската најпопуларна пејачка Каролина Гочева. Модерниот тандем ја испеја песната „Кој ...

Повеќе »

Помпом патики се новиот есенски хит

Пролетта и летото беа во знакот на пом-пом сандалите, сега пак пом-пом манијата се префрли на класичните и „слип он“ патики. Судејќи според уличната мода, ваквите патики се комбинираат со се -од плис сукњи па до фармерки, панталони и фустани. ...

Повеќе »

Зимската колекција на H&M е „кежуал“ шик!

Преку новиот тренди-водич насловен Northern Impressions, популарната модна марка H&M  ни ја претставува зимската колекција. Волнени капчиња, памучни блузи и џемпери, карирани кошули, волнени фустанчиња, тексас во две бои, но и „кежуал“ палтенца, колекцијата изобилува со симпатични модни парчиња кои брзо стануваат ...

Повеќе »

Денес и утре посетете го „Последниот двор во Дебармаалo“ и бидете дел од празната куќа полна со уметничка програма!

„Последниот двор во Дебармаалo“ на адреса Рузветова 44-А е повод да бидете дел од дводневниот настан „Еволуција на сонот“. Настанот ќе се случува два дена, на 15-ти и 16-ти октомври и осмислен е како едно спонтано дружење во кое куќата ...

Повеќе »