Стил

Изглед на денот: Ема Стоун во цветен костум од Erdem for H&M

Очекуваната колекција од соработката на луксузната модна марка Erdem и модниот гигант Х&М ќе може да ја видиме во продавниците на Х&М од 2-ри ноември. За сега само неколку модни парчиња од колекцијата се појавија на Интернет, а едно од нив ...

Повеќе »

Со новата LTE напредна технологија, Неотел овозможува поквалитетен и побрз интернет  

Со последните инвестиции во сопствената инфраструктура, Неотел ја воведе LTE напредната технологија од последната генерација и со тоа на корисниците им овозможи многу поквалитетен и побрз интернет. Дополнителна поволност е тоа што компанијата оваа услуга ја направи достапна по многу ...

Повеќе »

Прв поглед на очекуваната Erdem x H&M колекција

Следбеничките на модните трендови едвај ја чекаат новата колекција на H&M остварена во соработка со Erdem која на полиците ќе се појави на 2-ри ноември. На Интернет се појавија првите неколку фотографии од очигледно фантастичната колекција. Миди фустан со нагласени ракави со ...

Повеќе »

Улична мода: Уште 20 инспиративни модни изгледи од Миланската модна недела

Неделата на мода во италијанската модна метропола Милано заврши, но добро е да „фрлиме“ поглед на уште неколку модни комбинации кои можат да ни дадат инспирација како да се дотераме во монотоните есенски денови. Правилото на силни бои против сивилото ...

Повеќе »

Кежуал изгледи од H&M: Плетки, капчиња, волна…за топли есенски денови

Модниот гигант H&M ја лансираше новата колекција која е посветена на кежуал изгледот за студените денови. Фокусот е на плетките, на џемперите, јакните, волнените капчиња, но сепак колекцијата е освежена и со интересни кошули со цветен принт, цветни мини фустанчиња кои ...

Повеќе »

Стилот е во детаљите – Улична мода на Миланската модна недела

Вчера со ревијата на Долче и Габана заврши неделата на модата во Милано, но добро е да се навратиме на уличната мода и да погледнеме некои од впечатливите додатоци и обувки кои ги носеа Италијанките. Од црвени високи чизми до ...

Повеќе »

Во Ново Лото 7/34 , по седумката падна и 6+1

76 коло на НовоЛото 7/34 кое се одржа на 23.09.2017 година, му донесе среќа и вредна добивка на Д.Р, пензионер од Скопје. Тој денес ги посети просториите на Државната лотарија на Македонија и видно возбуден ни ја раскажа својата приказна. ...

Повеќе »

Со ревијата на Долче&Габана се затвори модната недела во Милано

Долче и Габана знаат да направат моден спектакл. Додека минатата година на нивната модна писта владееја припадниците на „милениал“ генерацијата и децата на славните родители, оваа сезона Долче и Габана ги ангажираа познатите модели од денешницата. Естетски гледано, не се ...

Повеќе »

Топ 5 парчиња од есенската колекција на Х&М

За есенската сезона Х&М ни нуди изобилство на трендовски парчиња преку неколку колекции со различен стил и дух, од кежуал до елегантни. Сепак, одбравме 5 парчиња за кои веруваме дека сигурно брзо ќе се распродадат. Што велите за топла јакна ...

Повеќе »

Ревијата на Версаче на Модната недела Милано беше јаготка врз шлагот! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

На вчерашната ревија на Версаче одржана во составот на Миланската модна недела беше претставена колекцијата за сезоната пролет 2018 година. И навистина присутните имаа што да видат. Експлозија на бои со доминација на сончевата жолта нијанса, прекрасни креации, лесни материјали, ...

Повеќе »