Стил

H&M има хит модни парчиња со принт од ммм…цреши!

Додека минатата сезона пролет/лето беа актуелни модните парчиња со принт од ананас или лимони (поточно тропски овошки во силна жолта боја, кои први ги исфорсираа на пазарот Долче и Габана), годинава за потоплите денови водечки тренд е принтот од цреши. ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (среда): Топ знак на денот – Близнаци

Биковите ќе бидат вознемирени од некој познаник од минатото, Раковите ќе бидат збунети, а осамените Јарци ќе имаат можност за интересен флерт. Еве ги предвидувањата за сите астролошки знаци за 28ми март, 2018. Овен – Денес нема да недостасуваат компликации во животот ...

Повеќе »

Погледнете ја новата Conscious Exclusive колекција од H&M

Со нови иновативни материјали и фантастични дизајни, колекцијата од Х&М насловена Conscious Exclusive не веруваме дека некого може да остави рамнодушен. За моделите се употребени рециклирано сребро и еконил – најлонски конец добиен од рибарски мрежи. За воведувањето на вакви иновативни ...

Повеќе »

Хит фустанче од H&M достапно и во големи конфекциски броеви

Секоја сезона популарните „хај стрит“ модни марки имаат „ѕвезди“ во колекциите, што се однесува до побарувачката и продажбата, па со почетокот на пролетта како модно парче – ѕвезда се покажа фустанчето достапно во продажба во Х&М, во две бои.   ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (вторник): Топ знак на денот – Шкорпија

Што ни подготвија ѕвездите за денешниот ден, 27 март, 2018 година. Прочитајте ги астро-предвидувањата. Овен – Денес малку позитивност е она што ви е најмногу потребно и покрај тоа што љубовта и енергијата се добри и не ви предизвикуваат проблеми. Затоа, ...

Повеќе »

Скопје Мериот хотел ги изгасна светлата како дел од иницијативата Earth Hour

Скопје Мериот хотел и оваа година, во знак на поддршка на глобалната иницијатива Часот на Земјата беше дел од настанот и со тоа даде придонес во подобрување на климата и биодиверзитетот. На 24-ти март (сабота), хотелот ги изгаси надворешните светла ...

Повеќе »

11 нови пролетни изгледи од H&M инспирирани од уличната мода

Пролетната сезона и официјално е тука, а H&M ни носи нови модни изгледи. Новиот тренди водич е насловен „Street Style“, а фокусот е на „лесната“ гардероба за пролетни прошетки. Цветниот принт е доминантен, го има и на фустаните, на блузите како ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (понеделник): Топ знаци на денот – Лав и Девица

Што ни подготвија ѕвездите за денешниот ден, 26-ти март, прочитајте во хороскопот. Овен – Понеделник, ден кој носи прилично иновативна сила што ќе ви овозможи да се справите со речиси сè. Според предвидувањата од 26ти март, пред вас е ден ...

Повеќе »

Huawei го претстави новиот модел P20 lite на македонскиот пазар со FullView дисплеј 2.0

Huawei го претстави новиот HUAWEI P20 lite, комбинирајќи „high-end“ дизајн со исклучителни перформанси и напредни функции. Паметниот телефон доаѓа со најновиот EMUI 8.0 интерфејс, втора генерација FullView 2.0 дисплеј технологија и двојна јадро камера со сопствени алгоритми за природна убавина. ...

Повеќе »

Европската недела на дигитализацијата се одбележува и кај нас

 Во поддршка на Европската недела на дигитализацијата, Семос Едукација заедно со CertiAdria со проектот под наслов „#DoYouKnowWhatYouDontKnow“ овозможуваат тестирање за проверка на знаењето во Autodesk за: AutoCAD, 3DS Max, Maya и Revit. Европската недела на дигитализацијата – European All Digital ...

Повеќе »