Стил

Четвртта  година по ред Еуролинк осигурување доделува стипендии за студенти на Правниот факултет,, Јустинијан Први’’, во Скопје

Еуролинк осигурување додели 20 стипендии на перспективни студенти од Правниот факултет,, Јустинијан Први’’ – Скопје, наменети да ги покријат трошоците за кофинансирање на студиите. За Еуролинк стипендија аплицираа студенти на додипломски и постдипломски студии од сите насоки на  Правниот факултет ...

Повеќе »

За секоја пригода треба да одберете хулахопки според вашиот стил

Како девојка или жена секогаш треба да го имита вистинските пар хулахопки во вашата фиока. Како еден од модните детали кои треба да го избирете за зимскиот период, дефинитивно тоа се хулахопките. Хулахопките секогаш да ги имате во повеќе нијанси ...

Повеќе »

Прослава за 145 години постоење на S.T. Dupont во Француската резиденција во Скопје

Францускиот бренд за луксузни производи S.T. Dupont го прослави 145-от роденден и ги промовираше новите луксузни колекции на настанот кој се одржа во Резиденцијата на францускиот амбасадор во Скопје. На забавата се обратија г-ѓа Олга Пастернак, извршниот директор на S.T. ...

Повеќе »

Aldo ги има најубавите високи „глитер“ чизми

Кога Кендал Џенер се појави во сребрените светкави високи чизми од Ив Сен Лоран, тие станаа најпосакуваните обувки на сезоната. Сега, модната марка Алдо има своја варијанта на овие чизми, но по прифатлица цена. Моделот на Алдо се вика Клаира, ...

Повеќе »

Во филмот „Ефектот на среќа“ раскажуваме приказна за потрагата по среќа која им е заедничка на сите луѓе

Повеќе од две недели екипата која работи на филмот „Ефектот на среќа“ (The happiness effect) во режија на Борјан Зафировски снима приказна за универзалната потрага по среќа на различни локации низ Скопје и Охрид, а во моментов се работат сцени ...

Повеќе »

Божиќните светлечки украси од IKEA, преубави се!

Колекцијата насловена VINTER 2017 на Икеа пристигна во продавниците, а од неа особено се издвојуваат светлечките украси и лампи дизајнирани за празничните денови. И годинава, на задоволство на своите купувачи, Икеа понуди цела линија на украси кои го осветлуваат просторот ...

Повеќе »

Сакате да сте на врвот со вашите хулахопки оваа зима?

За време на зимските студени денови, хулахопките се најдобрата „пријателка” на секоја жена и девојка. Тие овозможуваат да носите фустани и здолништа без да ви „замрзнат” нозете. Хулахопките во црна боја можат да бидат суптилен моден додаток на облеката, но ...

Повеќе »

Како да станете пилот!

Според проценките на американската авио компанија „Боинг“ во следните 20 години ќе им бидат потребни над 533.000 пилоти, што е доволен поттик за многу млади луѓе да посегнат по овој предизвик. Интересна и атрактивна професија, со многу возбуда и адреаналин, ...

Повеќе »

„Со свирење помогни“: Заедничка нота на музиката и животните е јазикот на душата и на љубовта!

Утре (15-ти ноември, среда) со почеток во 17.30 часот во Хотел Парк-ресторан „Four“ ќе се одржи концерт на кој ќе бидат изведени дела од Бах, Моцарт, Бетовен и Брамс од страна на учениците од класата на професорката Маја С. Крстиќ. Специјални ...

Повеќе »

Новогодишен каталог од IKEA: Најубавите детаљи за украсување на домот

IKEA го презентираше новогодишниот каталог кој како и секоја година содржи декорации за украсување на домот во празнична атмосфера. Во препознатливиот елегантен и минималистички стил, без доза на кич, од оваа популарна марка ни нудат декорации со кои ќе внесеме посебна ...

Повеќе »