Стил

Со H&M дотерајте се од „глава до пети“ во црвено!

Во пролетната колекција H&M ни нуди повеќе модни изгледи „од глава до пети“ во силна црвена нијанса, најавувајќи ни ја сезоната на страста. Новата колекција содржи – не само модни прчиња во црвена боја – туку и модни додатоци, па дури ...

Повеќе »

Новиот смартфон VIVAX Fly V1 е едноставно „Предобар“!

Хрватскиот бренд VIVAX го лансираше својот најнов телефон во Македонија   Хрватскиот бренд VIVAX отвора нови поглавја на пазарот. Денес во Македонија за прв пат може да се најде најновиот VIVAX Fly V1. Како компанија која полека и сигурно напредува ...

Повеќе »

Кејт Аптон во секси фотосесија за новата колекција на YAMAMAY

Моделот препознатлива по раскошните женски облини, Кејт Аптон, ја рекламира новата колекција на популарната марка за долна облека YAMAMAY. Колекцијата е насловена #CONFIDENTBEAUTY LINGERIE COLLECTION. Аптон позира во новите модели кои се со чипка или со цветен принт. Флоралниот принт го гледаме ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (вторник): Топ знаци на денот – Овен и Лав

Овновите ќе имаат многу среќа во љубовта, Биковите и Близнаците ги чекаат добри вести, Раковите се пред интересен период за преговори на работното место, Лавовите ќе имаат среќа во деловните контакти со странство и странци, додека Девиците денес ќе чувствуваат ...

Повеќе »

Награда за „Бикини Мун“ на Милчо Манчевски на фестивалот во Порто

Фантаспорто фестивалот го почести македонскиот режисер со специјална награда на жирито за неговиот најнов американски филм.     На 38 по ред Меѓународен филмски фестивал Fantasporto во Порто, Португалија, кој се одржа од 20 февруари до 4 март, во Театро ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (понеделник) – Топ знаци на денот Девица и Овен

Што не очекува денес, 5-ти март 2018, според астролошкото небо? Овните се пред интересен период, Биковите се многу нервозни, на Близнаците пак, им се враќа доброто расположение. Раковите се пред нов работен предизвик, Лавовите конечно ќе најдат среќа во љубовта, ...

Повеќе »

Дневен хороскоп (недела) – Топ знаци на денот Водолија и Риби

Еве ги предвидувањата на ѕвездите за денешниот ден (недела), 4-ти март, 2018. Најпривилегирани знаци од ѕвездите се Рибите, Водолиите и Ракот. Тежок ден е за Овенот, Биковите полека се стабилизираат и си ја враќаат енергијата, а Близнаците ќе побараат спокојство ...

Повеќе »

Улична мода – Уште инспиративни изгледи од Париската модна недела

Продолжуваме да се инспирираме од стилот на париските улици за време на Париската модна недела. Акцентот е на доминацијата на боите, црвената, жолтата, живите и пастелните бои, додека модните комбинации стануваат се поавангардни, посвојствени и неочекувани. Смели модни изгледи покажуваат ...

Повеќе »

Викенд хороскоп: Топ знаци на викендот – Бик и Шкорпија

Каков викенд имаме пред себе? Некои хороскопски знаци ќе го поминат во релаксација, некој ќе започнат со третмани за разубавување, а други добро ќе се забавуваат. Прочитајте што велат ѕвездите за вашиот астролошки знак. Овен – Ова е викенд без ...

Повеќе »

Хороскопските знаци и неверството: Еве кој простува, а кој не!

Како реагираат хороскопските знаци на вашето неверство? Кој простува, а кој никогаш не заборава? Овен – Ако имате изневерено роден/а во знакот на Овен, ќе биде многу тешко да ви прости, бидејќи неговото безгранично его ќе остане долго рането. Долго ...

Повеќе »