Во движење

Уште 30 модни изгледи од миланските улици

Италијанките за време на Модната недела во Милано покажаа најразлични и често неочекувани модни комбинации. Се оди со се кога се во прашање боите, па дури и розово со црвено, сино со зелено, додека живописните силни бои зацаруваа на уличната ...

Повеќе »

Што се носи деновиве на миланските улици?

Високи потпетици! Насекаде на миланските улици за време на Модната недела во Милано. Убавите чевли со високи потпетици како да се резервирани за жителките на градот на шопингот кој овие денови дише во ритамот на модните трендови. Феминистичките маички кои ...

Повеќе »

Улична мода на Миланската модна недела: Во детаљите е различноста!

Модната недела во Милано е во тек, а убавото време, кое потсетува на пролет, направи Италијанките да се облечат на два начина – како да е сеуште студена зима, и како да е почната наголемо пролетта. Некои пак, дури и ...

Повеќе »

Венчаници од Max Mara кои може да ги носите и по свадбата

Ја следите традицијата? Не, благодариме! Колекцијата Max Mara Bridal 2017 е наменета за невестите кои бараат убав фустан за венчавката, но тој да не е претерано „наничкан“. Елегантни, софистицирани, но и со неочекувани детаљи – ниеден детаљ не е случаен и ...

Повеќе »

Улична мода: Уште 30 модни изгледи од Лондонската модна недела

По спектакуларните модни комбинации кои ги видовме на њујоршките улици, граѓанките на Лондон ни понудија нов свеж воздух. Доминација на неочекуваните модни комбинации, миксови од спортски и елегантни модни парчиња, спарување на крзно со патики…, всушност патиките се сеприсутни на ...

Повеќе »

Улична мода: Модна недела Лондон, фантастични модни избори на Британките

Многу бои и фантастични комбинации носат Британките на Модната недела во лондон која е во тек. Жолти или сјајно-црвени панталони, портокалови модни додатоци, бундички со вештачко крзненце во различни впечатливи нијанси, мрежести чорапи – кои сега се комбинираат и со ...

Повеќе »

10 модни лекции од првите редови на Модната недела во Њујорк

Какви се модните трендови и како да ги носиме, како да ги комбинираме? Овојпат модните лекции ги добивме од познатите лица кои беа на првите редови на Модната недела во Њујорк. Зелена, боја на годината! 30-годишната американска глумица Камила Бел ...

Повеќе »

Деним колекцијата на Томи Хилфигер се носи со високи спортски чорапи

18-годишната ѕвезда од социјалните медиуми, Софија Ричи, е главно лице на пролетната кампања на Томи Хилфигер. Кампањата е снимена во Лос Анџелес, Калифорнија, а колекцијата е инспирирана од стилот на 70-те години. Деним колекцијата од Томи Хилфигер содржи тексас мини ...

Повеќе »

Најубавите пролетни парки ги најдовме во Х&М

Барате палтенце за пролетните денови? Три модели на неодоливи парки за кежуал изглед најдовме во Х&М. Моделот се вика „Модал Бленд“ и дел од новата колекција на оваа модна марка. Парката е достапна во продажба во три бои – бледо ...

Повеќе »

2.9% камата со станбениот кредит на Силк Роуд банка

Најниска фиксна и променлива каматна стапка на станбен кредит нуди Силк Роуд банка. Станува збор за фиксна каматна стапка од само ЕУР 2,9%/, за првите 3 години и променлива каматна стапка од 5,85% за останатиот период. Покрај најниската каматна стапка, ...

Повеќе »