Во движење

Трендови на костими за капење од популарните модни марки

Софистицирани и гламурни, едноделните костими за капење и оваа година се женствени, секси и „кул“. Моделите се разновидни, популарни се оние со принт од овошје, додека цветните никогаш не излегуваат од мода. Од Calzedonia до Yamamay, еве го нашиот избор на едноделни костими ...

Повеќе »

Трендови на балетанки за пролет/лето 2017

Балетанките се едни од најомилените чевли кои со задоволство ги носиме во потоплите денови. Лесни и згодни за носење, сосема рамни или со потпетица од најмногу 2 сантиметри, одлично се комбинираат со пар џинс и ленено или тексас кошулче (секако, ...

Повеќе »

Цветни трендови од Х&М за пролет/лето 2017

За новата рекламна кампања на Х&М позираат топ моделите Тејлор Хил и Фредерик Софи. Во новата колекција акцентот е ставен на пастелните бои и флоралниот принт. Од цветни фустанчиња до свилени блузички, еве што ни носи Х&М за потоплите денови.

Повеќе »

Улична мода: Погледнете ги овие чанти, во детаљите е разликата!

Преубави чанти се изнагледавме на фотографиите од уличната мода за време на модните недели во светските метрополи. Од поп бои до живи нијанси како портокалова, розова и сина, па се до големите класици како чантите од Шанел и Гучи. Додека ...

Повеќе »

LITTLE MISS GALAXY 2017: 6 титули за малите мисици од Модно студио Црнокрак

Во Театарот во Банско, Бугарија, се одржа финалето на изборот за Little Miss Galaxy 2017. Македонија ја претставуваа три прекрасни девојчиња и сите победија во своите возрасни категории. 8-годишната Михаела Филиповска од Гостивар ја освои титулата Little Miss Galaxy, 10-годишната Ангела Зафирова ...

Повеќе »

НовоЛото 7/34 збогати тетовчанец за 10 милиони денари

22 –то коло на НовоЛото 7/34 , чие извлекување се одржа на 18.03.2017 година на ТВ Сител, го донесе и петнаесетиот добитник на главната премија од постоењето на НовоЛото 7/34. Седумката вредна 9.999.040 денари е уплатена во Тетово во продажното ...

Повеќе »

Сребрен тренд: Светкави модни парчиња на кои не можеме да им одолееме

Сребрениот тренд годинава допрва ќе зема залет, почнувајќи од пролетните и летните колекции на популарните модни марки, за во есен/зима 2017 да стане доминантен на улиците. Го видовме во есенските колекции на Пако Рабан, Сен Лоран, Маргиела, Ботега Венета, Кристофер ...

Повеќе »

Колекција Кристијан Лубутен пролет/лето 2017: Чевли инспирирани од 60-те години

Новата колекција на чевли од познатиот француски дизајнер Кристијан Лубутен е инспирирана од забавните 60-ти години. Колекцијата содржи и модели на кои влијание имале и модернистите, но и рокенрол стилот на Стоунси. Во фотогалеријата погледнете ги највпечатливите модели.

Повеќе »

5 модни лекции кои ги научивме од месецот на модата

По модните ревии кои се случуваа во главните метрополи, месецот на модата ќе остане запаметен и по уличниот стил од кои секако научивме многу нешта. Меѓу дузината трендови кои ги видовме, ги издвојуваме клучните 5 кои ќе ја означат сезоната ...

Повеќе »

Моден хороскоп: Каков стил избира вашиот знак

Кој ја сака елеганцијата, кој слепо ги следи трендовите, а кој е крајно иновативен…Веројатно, има нешто и до ѕвездите. ОВЕН Жената Овен сака спорт, брзо возење и машки професии. Овој темперамент вклучува и одреден стил на облекување – удобен и ...

Повеќе »