Во движење

Зимската колекција на H&M е баш „кул“

Подготвени сме за зимската колекција на H&M. Моделот Ванеса Аксенте ги рекламира плетените џемпери, фустаните со долги ракави, фармерките без пораб и широките дуксери со качулка во новата колекција насловена Wardrobe Renewal. За оваа зима, шветскиот моден бренд се фокусира и на ...

Повеќе »

Сет за прва помош за сладокусци

Велат среќата со пари не се купува, но со пари може да си купите залихи на благо и тоа некако му доаѓа еднакво на среќа…нели?! Без разлика дали одите на викенд, на излет или едноставно сте од оние луѓе што ...

Повеќе »

Zara лансираше есенска колекција за која се зборува

Шпанската модна марка „Зара“ лансираше нова капсулна колекција за есенските денови насловена „Зара Студио“. Линијата е составена од „премиум“ дизајни со цени кои се движат до 250 евра. За промоција на колекцијата во кампањата се вклучени познатите модели Фреја Беа ...

Повеќе »

Фенси хулахопки со омилените цитати

Изгледаат оригинално и веднаш ве издвојуваат од толпата – чорапите со принт од цитати за 23 долари може да си ги нарачате од Etsy (тука). Кога ќе ги облечете изгледаат како да имате привремена тетоважа. Хулакохпките се во различна боја ...

Повеќе »

4 трендови кои ќе ја обележат оваа есен

Во „морето“ од нови трендови, се издвојуваат четири исфорсирани од лускузните модни куќи и веќе пренесени на улиците на светските метрополи. Подготвени сте за нив? Чорапи со нежни чевли 2. Груби чизми со стабилна потпетица 3. Чанти кои се носат ...

Повеќе »

Венчаници од Зухаир Мурад: Колекција за невести со многу стил

Колекцијата венчаници на либанскиот дизајнер Зухаир Мурад за пролет/лето 2017 нуди прекрасни модели со волуменозен долен дел или кроеви кои ја следат линијата на телото. Црно-белата фотосесија е снимена од Раби Јунс, а официјалната ѕвезда на каталогот е Летиција Гвидес. ...

Повеќе »

Модерен тандем: Дует на Џос Стоун и Каролина Гочева (ВИДЕО)

Дотерани во сличен „кежуал“ стајлинг и фармерки, во Градскиот парк во Скопје заедно запејаа британската поп дива која настапи на 35-то издание на Скопскиот џез фестивал, Џос Стоун, и македонската најпопуларна пејачка Каролина Гочева. Модерниот тандем ја испеја песната „Кој ...

Повеќе »

Помпом патики се новиот есенски хит

Пролетта и летото беа во знакот на пом-пом сандалите, сега пак пом-пом манијата се префрли на класичните и „слип он“ патики. Судејќи според уличната мода, ваквите патики се комбинираат со се -од плис сукњи па до фармерки, панталони и фустани. ...

Повеќе »

Зимската колекција на H&M е „кежуал“ шик!

Преку новиот тренди-водич насловен Northern Impressions, популарната модна марка H&M  ни ја претставува зимската колекција. Волнени капчиња, памучни блузи и џемпери, карирани кошули, волнени фустанчиња, тексас во две бои, но и „кежуал“ палтенца, колекцијата изобилува со симпатични модни парчиња кои брзо стануваат ...

Повеќе »

Денес и утре посетете го „Последниот двор во Дебармаалo“ и бидете дел од празната куќа полна со уметничка програма!

„Последниот двор во Дебармаалo“ на адреса Рузветова 44-А е повод да бидете дел од дводневниот настан „Еволуција на сонот“. Настанот ќе се случува два дена, на 15-ти и 16-ти октомври и осмислен е како едно спонтано дружење во кое куќата ...

Повеќе »