Во движење

Како да препознаете дали чантата е „фејк“ или од луксузна модна марка

До пред десетина години лесно се препознаваа по низа детаљи, денес некои од лажните чанти со лого на луксузна модна марка се толку вешто изработени што треба да поминеме низ мини обука за да ги препознаеме. Прво и основно: серијскиот ...

Повеќе »

Што ќе доминира на уличната модна сцена во 2018 година? Пинтерест го има одговорот

Популарниот сајт Пинтерест ги предвидува модните трендови за 2018 година. Прочитајте кои модни парчиња ќе бидат „маст хев“: Големи обетки – Популарноста на предимензионираните обетки на Пинтерест пораснала за околу тристотини пати, па секако дека годинава ќе бидат водечки моден ...

Повеќе »

Улична мода: Како да ги комбинираме свечените модни парчиња со „обична“ гардероба

Со сезоната на празници зад нас и неколку месеци пред сезоната на свадби, не треба да се откажеме од светкавите парчиња облека, чипки и плиш, кои како да се резервирани само за забави и свечености. Напротив, примерите од уличната мода ...

Повеќе »

Формула за стилот – Младешка колекција од H&M

Модната марка H&M ја лансираше новата зимска колекција овојпат посветена на помладите или за оние со младешки дух. Колекцијата е насловена Style Formula, а шведската модна марка се фокусира на младата жена. Од бомбер јакни до комбинезонки од тексас, дуксери со ...

Повеќе »

7 модни комбинации: Како да носите еден ист „мал црн фустан“ во јануари

Претпразнични прослави, но и пријатни вечерни излегувања во јануари…Еден мал црн фустан може да ве „спаси“ од сите ситуации, да изгледате модерно дотерани, ако го искомбинирате со правилни парчиња. Еве како за седум различни пригоди да носите ист мал црн ...

Повеќе »

Најголемите свадбени трендови за 2018 година – од декорации до детали и материјали

Секоја нова година си носи и нови свадбени трендови кои ги инспирираат младенците за тоа како да ја организираат нивната свадба. Годинава главните трендови се доминацијата на зелената боја, амбиент за прослава кво рустикален стил или пак, свадба организирана во ...

Повеќе »

Пресметајте го вашиот годишен број и откријте што ви носи 2018 година

Што ви носи 2018 година? Нумерологијата има одговори. Постапката за да го пресметате вашиот годишен број е следна – Запишете ги денот и месецот кога сте родени и додадете ја актуелната година 2018. На пример, ако сте родени на 12.05 ...

Повеќе »

H&M лансира уште еден нов бренд

Модниот гигант H&M откако ја ласнираше новата модна марка Аркет, сега најавува дека на почетокот на 2018 година ќе лансира уште еден нов бренд насловен Nyden. Со новиот бренд Nyden ќе раководи креативниот директор Оскар Олсон кој работеше за Х&М во 2013 година. ...

Повеќе »

Што зборуваат вашите омилени обвуки за вас

Изборот на обувки кои ги обожавате може да го открие вашиот карактер. Проверете што обувките зборуваат за вас во зависност од моделите кои доминираат во вашиот гардеробер. Чизмички со висина до глуждовите – Се однесувате релаксирано и не се преокупирате ...

Повеќе »

Според „гугл“: 3 најбарани рецепти во 2017 година

Како и секоја година, и оваа, „гугл“ ја лансираше листата на три „најгуглани“ односно најбарани рецепти за јадења. Можеби ќе се изненадите но на високите места не се наоѓаат здравите рецепти, чиа-семките, смутите и сличните органски рецепти, туку на првото ...

Повеќе »