Во движење

10 модели на пролетни чанти од H&M по пристапна цена

Со разубавеното време продолжуваме понатаму со потрагата по интересни чанти кои можат да се купат по прифатлива цена. Широк избор на такви чанти најдовме во новата колекција на Х&М. Од палетата на бои доминираат пастелните нијанси, а црната боја и ...

Повеќе »

Трендови на цветни чанти за пролет/лето 2018

Цветови, цветови и повторно цветови. После долгата и сива зима, цветовите ни се добредојдени! Најинтересните чанти за пролетната сезона се оние со флорален принт, колоритни или во нежни пастелни нијанси. Повеќе од чантите се дополнително украсени со детаљи, впечатливи токи ...

Повеќе »

Sunshine Essentials: H&M ни носи нови модни изгледи за „кежаул“ пригоди

Време е да почнеме да мислиме на гардеробата за потоплите денови. А кога станува збор за пролет 2018, модната марка Х&М има одговор за „кежуал“ модни изгледи. Новиот тренди водич на шветскиот моден гигант Х&М е насловен ‘Sunshine Essentials’ и ...

Повеќе »

Изложба на Анкица Влашиќ Гроздоска во НЛБ Галерија

На 4-ти Април 2018 година (четврток), со почеток во 20 часот во НЛБ Галеријата, на ул. „Мајка Тереза“ бр.1, Скопје, ќе биде отворена изложбата на академскиот сликар Анкица Влашиќ Гроздоска. Најновото ликовно претставување на академскиот сликар Анкица Влашиќ Гроздоска, насловено ...

Повеќе »

Филмот Бикини Мун на Милчо Манчевски почнува да се прикажува и во Битола

Од утре 4 април во 3Д Кино Битола ќе почне да се прикажува најновиот филм на Милчо Манчевски, „Бикини Мун“. Потоа, најновиот филм на нашиот режисер ќе се прикажува и во другите градови низ републиката. „Бикини Мун“ е американски филм ...

Повеќе »

Македонскиот филм „Исцелител“ на филмски фествал во Кливленд

Македонскиот филм „Исцелител“ е избран во официјална конкуренција на меѓународниот филмски фестивал во Кливленд во Соединетите Американски Држави. Филмот ќе се прикажува во програмата во чиј фокус се филмови од Централна и Источна Европа. Ова е 42-ро издание на меѓународниот ...

Повеќе »

Pop Heart: 5 колоритни пролетни модни изгледи од H&M

Внесете колоритност во вашиот гардеробер за пролетните денови со новите модни парчиња од H&M. Шведската модна марка го лансираше новиот тренди-водич за пролетната сезона, насловен „Pop Heart“. Продолжувајќи го трендот од Divided колекцијата, H&M ни нуди живописни модни парчиња, како и ...

Повеќе »

Колоритна пролетна колекција на Swarovski

Топ моделот Карли Клос се враќа како лице на Swarovski, рекламирајќи ја колекцијата на популарната марка за накит за сезоната пролет/лето 2018. На бренд амбасадорката Клос, во кампањата друштво и прават моделите Џордан Дан и Феи Феи Сан во живописна фотосесија. ...

Повеќе »

Како да направите трендовски велигденски јајца со риги

Ригите се тренд во пролетните колекции на полуларните модни марки, а овој тренд лесно може да го пренесеме и во украсувањето на велигденските јајца. Како да направите трендовски велигденски јајца со риги на едноставен начин? Еве ја постапката во три ...

Повеќе »

H&M има хит модни парчиња со принт од ммм…цреши!

Додека минатата сезона пролет/лето беа актуелни модните парчиња со принт од ананас или лимони (поточно тропски овошки во силна жолта боја, кои први ги исфорсираа на пазарот Долче и Габана), годинава за потоплите денови водечки тренд е принтот од цреши. ...

Повеќе »