Во движење

TIP OF THE WEEK® –  македонскиот бренд на чекор до читателите од целиот свет

Првaта македонска книга на Kickstarter   Кампањата за финансирање на интернационалното издание на книгата TIP OF THE WEEK® вчера официјално беше лансирана на „crowdfunding“ платформата Kickstarter. Тимот кој што интензивно работи на кампањата периодов има за цел да собере 8.000 ...

Повеќе »

СЕДУМ ПРСТЕНИ вредни 150 000 денари исплатени во Државна лотарија на Македонија

Христијан Конески од Прилеп е среќниот добитник на 150 000 денари од најновиот инстант лоз Дијамант на Државна лотарија на Македонија. Додека шетал со неговите пријатели, на улица нашол 100 денари со кој решил повторно да ја предизвика среќата. Го ...

Повеќе »

Еуролинк осигурување слави 15-годишен јубилеј

Посветени на подобрување на животите на граѓаните и бизнисите во Македонија Денес, Еуролинк Осигурување го слави својот 15-ти роденден. Пред точно 15 години, акционерското друштво Еуролинк осигурување  започна да работи  како green field инвестиција во областа на неживотно осигурување. По ...

Повеќе »

Купете во Телеком онлајн продавницата: Попуст на телефони до 50%

  Македонски Телеком нуди големи попусти на мобилни телефони и бесплатна достава доколку ги купите во редизајнираната Телеком онлајн продавница. Можете да заштедите и до 50% преку едноставна постапка и детално да ги разгледате сите модели на телефони кои ве ...

Повеќе »

Моден хороскоп: Според знакот одбери ги твоите хулахопки

ОВЕН Овновите се елегантни и самоуверени, а тоа го изразуваат кога се чувствуваат сигурни во себе. Најчесто бираат да облечат калсични црни хулахопки или пак црвени хулахопки кои би ја истакнале нивната силна енергија. Не експериментираат со боите и кроевите, ...

Повеќе »

Calzedoniа ги има најубавите кратки стилизирани чорапи за оваа есен/зима

Оваа сеозна дизајнерските стилизирани чорапи се вратија на модната сцена и служат како додаток за освежување на секоја поелегенатна модна комбинација. Трендовите велат, доколку носиме стилизирани кратки чорапи, да ги покажеме, односно да ги комбинираме со здолниште за да бидат ...

Повеќе »

Топ 6 светли зимски модни изгледи од H&M

Температурите стануваат се пониски, но тоа не значи дека гардеробата што ја носиме треба да ни станува се потемна. Новиот тренди-водич на H&M е насловен Upbeat Girl, а во него се нудат светли модни комбинации. Доминацијата е на светлата розова боја, ...

Повеќе »

Во мода се враќаат предимензионираните чанти

Огромните, предимензионирани чанти се враќаат на модната сцена и ќе бидат „маст хев“ во сезоната на потопли денови. Судејќи според пролетните колекции 2018 на луксузните модни марки кои неодамна се случуваа на модните недели во Њујорк, Милано, Париз и Лондон, ...

Повеќе »

Модели на спортски чизмички од Tom Tailor

Модната марка Tom Tailor оваа сезона акцентот го става на удобноста, форсирајќи модели на чизми, поточно чизми-патики, кои би можеле да ги носиме од утро до вечер. Освен што се удобни и практични, моделите се многу топли па со тоа се ...

Повеќе »

Македoнски Телеком организира возбудлива потрага по новиот iPhone X

  ▪ Започнува регистрација за највозбудливата потрага во Македонија – потрагата по новиот iPhone X ▪ Потрагата е закажана за 26.11.2017 година, во 11 часот, на Плоштад Македонија, Скопје Македонски Телеком го објавува почетокот на највозбудливата и најголемата потрага по ...

Повеќе »