Во движење

Дуке Бојаџиев најавува неколку пријатни доживувања за публиката во Скопје

Во рамките на двата престојни концертни настапи на Дуке Бојаџиев со наслов „Сон, верба, љубов“ на 11ти и 12ти мај во Македонската филхармонија, авторот покрај веќе најавената програма подготвува и неколку пријатни доживувања за публиката. Концертот ќе го отвори со ...

Повеќе »

Веро отвора нов маркет во населбата Карпош 3 во Скопје

Компанијата „Веропулос“ во сабота свечено ќе го отвори својот 12. Веро маркет во земјава лоциран во скопската населба Карпош 3. Големото отворање ќе се одбележи со многу изненадувања за децата и возрасните, попусти на различни производи, промотивни акции и дополнителен ...

Повеќе »

Македонија со учесник на Меѓународната менторска програма за жени лидери во САД

Генералната директорка на Семос Едукација, г-ѓа Валентина Тасева е првата жена од Македонија која ќе учествува на едномесечната меѓународна програма во САД, партнерство помеѓу Стејт департментот на САД, Fortune Most Powerful Women и Vital Voices. Едномесечната меѓународна програма која повеќе ...

Повеќе »

Прва македонска Cloud апликација – Novobox

Novobox претставува чувар на вашите моменти Kомпанијата Нови Системи од неодамна ја претстави апликацијата Novobox Cloud на домашниот пазар. Се работи за прва и единствена апликација од ваков тип кај нас, преку која корисниците можат да складираат и да пристапуваат ...

Повеќе »

Глумицата Дијана Кругер ја претставува новата колекција на H&M

41-годишната глумица Дијана Кругер позира за каталогот на H&M, претставувајќи ги новите модни парчиња од колекцијата дизајнирана за лето 2018. Позната по софистицираниот стил кој го покажува на црвените ќилими, како и во приватниот живот, русокосата убавица Дијана Кругер се здружи ...

Повеќе »

Скопје сити мол и МНТ ги вратија посетителите низ времето на театарот (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Низ изложбата на театарски експонати, Скопје сити мол во соработка со МНТ нè врати низ времето и ни ја покажа моќта на театарот. Враќајќи нè  дури 73 години наназад, во време кога била изведена првата театарска претстава во Македонскиот народен ...

Повеќе »

30 дечиња успешно ја завршија тениска школа организирана од Еуролинк осигурување

Во петокот, на 27 април, на терените на Тенискиот центар МТП се оддржа завршниот час од бесплатната тениската школа за деца на возраст од 6 до 12 години, организирана од Еуролинк осигурување. Тениската школа започна на 30 март, и во ...

Повеќе »

8 летни модни изгледи од H&M

Подгответе се за летото со новата колекција од Х&М. Новиот моден водич на Х&М е насловен „Summer Serenity“ и ги претставува летните модни изгледи сугерирани од оваа модна марка. За каталогот позира моделот Алана Арингтон во „жешки“ летни модни парчиња. ...

Повеќе »

Со хуманитарна забава и Pasta party маратонците ќе ги завршат своите подготовки за Виз Ер Скопски маратон

Денеска и официјално заврши пријавување на Виз Ер Скопски маратон со што ќе се комплетира бројката од околу 10 000 натпреварувачи кои на 6-ти мај ќе трчаат низ улиците на Скопје Подготовките за најголемото маратонско случување во регионот се кон ...

Повеќе »

Од денеска во Skopje City Mall изложба „Моќта на театарот“

Од денеска до недела во Скопје сити мол ќе биде отворена изложбата „Моќта на театарот“ како дел од одбележувањето на 73 години од основањето на Македонскиот народен театар (МНТ). Во рамките на изложбата посетителите ќе имаат можност да видат мал ...

Повеќе »