Во движење

Наш избор – 6 есенски фустанчиња од H&M

Подготвени сте за првите есенски денови? Доколку и вие ги сакате фустанчињата, време е да ѕирнете во излозите на популарните „хај-стрит“ модни марки, каде есенскиот избор полека се проширува. Овојпат одбираме 6 фустанчиња од Х&М кои ги следат новите трендови ...

Повеќе »

Трендови на фармерки за есен 2017

Ќе се заситиме ли некогаш од носење џинс? Најверојатно, нема. А изборот е толку голем секоја сезона, па така и во оваа ќе имаме дилема што е најдоброто за нас. Па доколку ги сакате трендовите, да ви го олесниме изборот. ...

Повеќе »

Со доделување на наградите во пет категории заврши фестивалот „МакеДокс“

Последната вечер на осмото издание на Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“, и веројатно последна во наредните неколку години во објектот на Куршумли-ан, помина во знакот на доделувањето на наградите, последните четири проекции од годинашната програма и горко-слаткиот звук на ...

Повеќе »

Штотуку лансирана: Нова Rockstud колекција на чевли од Валентино

Славниот модел на чевли од Валентино – Rockstud кој со години е прв избор на познатите дами и ѕвездите од холивудската А листа, ќе го гледаме и во сезоната есен/зима 2017, секако во освежена верзија. Од модната куќа Валентино тукушто ...

Повеќе »

Погледнете ги новите UGG чизмички од Џереми Скот

Легендарниот бренд за обувки UGG се здружи во нова соработка со американскиот дизајнер Џереми Скот, а резултатот е – фрарески модели на чизмичките UGG. За кампањата позираат моделот Џесмин Сандерс и раперот Лил Јахти. Цените на чизмите од лимитираната UGG колекција, ...

Повеќе »

УЛОВЕН МИЛИОН ОД ИНСТАНТ ЛОЗОТ „ЗЛАТНА РИПКА“  НА ДРЖАВНА ЛОТАРИЈА НА МАКЕДОНИЈА

Во просториите на Државна лотарија на Македонија пристигна уште еден милионер од инстант лозот Златна Рипка . По првиот милионер од првата серија на овој инстант лоз , кој пристигна од Крива Паланка , вториот милионер е од Скопје. Среќниот ...

Повеќе »

Почна работилницата за визуелна нарација „Една слика, илјада зборови“

Во рамките на програмата на осмото издание на Фестивалот на креативен документарен филм „МакеДокс“ од 21 до 25 август во Даут-пашиниот амам ќе се одвива работилницата за визуелна нарација, што е лајт-мотив на годинашното издание на фестивалот, која првите два ...

Повеќе »

Повеќе спорт со neoTV: Спортклуб 4, Спортклуб 5 и Спортклуб 6 отсега вклучени и на neoTV

Со почетокот на новата спортска сезона, Неотел ја надополни својата понуда со уште три нови канали – Спортклуб 4, Спортклуб 5 и Спортклуб 6. Каналите отсега се достапни во основниот пакет и без дополнителен надомест. Со ова, секој нов корисник ...

Повеќе »

Поглед на новата Studio колекција од H&M (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Новата Studio колекција на H&M дизајнирана за постудените денови ќе биде достапна во продажба во продавниците на H&M од 15 септември.   Широка понуда на разнолични дизајни и материјали носи популарната модна марка H&M во новата колекција со која ја најавува есента. Предимензионирани ...

Повеќе »

Листа на желби: 3 модели на чорапи-чизми од H&M

Како летото се приближува кон крајот, популарните модни марки како да се натпреваруваат во претставување на хит модни парчиња за есенската сезона и навистина изборот за постудените денови е голем, а некои од парчињата се толку впечатливи што едвај чекаме ...

Повеќе »