Во движење

9 оригинални идеи за убаво празнично дарување

Со неколку оригинални идеи и малку фантазија влезете и вие во тајните на убавото дарување. 1. Употребете златна хартија за завиткување и додадете неколку позлатени гранчиња и гајтани и впечатокот ќе биде потполен. 2. И обичната бела хартија ќе стане ...

Повеќе »

Топ 5 модели на чевли за најдолгата ноќ

Празниците се резервирани за супер расположение, па и за танцување, особено новогодишната ноќ. Затоа при изборот на гардеробата, акцентот го ставаме на чевлите. Одлично ако се светкави, на ниска потпетица или пак, доколку потпетицата е повисока би било мудро да ...

Повеќе »

Не ги викајте грди: Тие слатки празнични џемперчиња!

Шарените волнени џемперчиња се најпопуларни во празничната сезона. Не само што се многу топли, туку лесно ги компбинираме со се, а колку пошарени-толку подобро! Може да се со шари налик на змии, со Дедо Мраз, Снешко или со снегулки, а ...

Повеќе »

Спакувајте го подарокот со марама

Да го направиме подарувањето уште поволшебно можеме и доколку подарокот го спакуваме наместо со украсна хартија, со марама. Се што ви е потребно е марама. Раширете ја марамата, а подарокот ставете го точно на средината. Потоа фатете два спротивни краеви ...

Повеќе »

Божиќна колекција од Yamamay

Италијанската марка за долна облека Yamamay ја претстави божиќната колекција во новиот каталог. Моделот Емили ди Донато ја има главната улога во кампањата и ни презентира неколку „жешки“ изгледи за празничните денови. Во колекцијата е доминантна црвената боја во комбинација со ...

Повеќе »

5 зимски глам изгледи од H&M

Во новата кампања на зимската колекција од H&M главната улога ја има моделот Андреја Диакон, а шведската модна марка ги покажува трендовите за елегантни изгледи. Плисани макси сукњи, панталони од вештачка кожа, црни фустанчиња кои се носат во комбинација со ...

Повеќе »

Како правилно да го исперете џемперот без да се стесни или расипе

Без разлика дали се волнени или од кашмир, или пак комбинирани, на џемперите не им е местото за перење меѓу другата облека и бараат поголемо внимание. Во домашни услови може да перете џемпери од волна, акрил, памук, па дури и ...

Повеќе »

Адидас Суперстар се најпопуларните патики на Интернет во 2016 година

Според истражувањето на Интернет порталот Ранк енд Стајл, најпопуларни патики на Интернет за 2016 година на целиот светски пазар се патиките Адидас Суперстар. Популарноста на овие класични патики се должи и на тоа што голем број на ѕвезди ги носеа ...

Повеќе »

Празнично украсување на домот со цветот Поинсетија и негова нега

Божиќната ѕвезда – цветот Поинсетија дава посебна празнична убавина на домот. Самата црвена боја на овој цвет внесува волшебна атмосфера, без разлика дали сме ја декорирале масата, некој агол од домот или пак домашниот праг. Иако сам по себе е ...

Повеќе »

8 изгледи од H&M за новогодишните забави

Празничната сезона е пред нас, и ако сакате нешто поразлично за новогодишните забави, H&M ни дава инспирација. 8-те предлози за дотерување се од актуелната колекција „Glimmer Girls“ – од сатенски фустанчиња до кожени панталони и секси топови, па се до комбинации на ...

Повеќе »