Во движење

Улична мода: Италијанките ги следат трендовите – карирано, црвени високи чизми, кимоно…(ФОТОГАЛЕРИЈА)

Уличниот стил во модниот главен град на Италија, Милано, за време на Модната недела е навистина нешто друго, поразлично од другите модни метрополи. Комбинација е на бохо вибрации и луксузни кроеви, со посебен европски финиш. Високите потпетици се задолжителни, модните ...

Повеќе »

Пакети со 50% попуст и со поголема интернет брзина во Неотел

 Неотел и овој пат истапи со поволности за новите корисници. Создаде понуда од пакети креирани според потребите на корисниците, а корисниците најмногу сакаат брз интернет и добар попуст. Изберете пакет составен од најбрз интернет, како и телевизија – neoTV или ...

Повеќе »

Есен со H&M: Нови изгледи кои собираат погледи

Х&М ја ланисраше кампањата која ги претставува есенските трендови и ги најавува новите есенски колекции. Кампањата е снимена во Токио, а во неа позираат Антонина Петковиќ, Девон Виндзор, Адвоа Абоа и Кикару Окунуги. Есенската сезона се фокусира на разиграни модни ...

Повеќе »

Улична мода: Модните комбинации на Британките за време на Лондонската модна недела

Редовно со нетрпение ја чекаме Модната недела во Лондон и тоа најмногу за да ги видиме модните комбинации на лондонските улици. И овој пат нема грешка – Британките повторно покажуваат дека за нив модата е забава. Неочекувано „спарени“ модни парчиња ...

Повеќе »

7 нови свежи изгледи од H&M во стилот на францускиот шик

Вообичаено, секоја недела модниот гигант H&M лансира по еден нов моден водич и нова колекција. Овојпат станува збор за водичот насловен „Parisian Vibes“, а колекцијата се фокусира на француската улична мода. Во новата колекција доминираат предимензионирани модни парчиња и колоритни нијанси. ...

Повеќе »

Улична мода: Уште 20 уникатни модни изгледи од Њујоршката модна недела

Вистинска модна драма се случуваше на њујоршките улици за време на Модната недела Њујорк. Преку успешните модни изгледи на њујорчанки ги гледаме актуелните трендови, но и се инспирираме како се може да ги комбинираме модните парчиња. Внимавајте на детаљите, тие ...

Повеќе »

Ирина Шаик и Дакота Џонсон позираат за новата колекција на Intimissimi

Италијанската марка за долна облека Intimissimi лансираше необична кампања за есенската колекција насловена #Insideandout. Наместо во долна облека, како што е вообичаено, ѕвездите вклучени во рекламната кампања позираат облечени. Фотограф на кампањата е прочуениот Марио Тестино, а пред неговиот објектив застанаа моделот ...

Повеќе »

Love Denim: 8 есенски комбинации со тексас од H&M

Џинсот се враќа на полиците на H&M и станува доминантно модно парче за есенската сезона. Новата колекција е насловена Love Denim, а во новиот тренд водич претставени се повеќе предлози како џинсот може да го носиме. Во фокусот е тесниот „слим“ ...

Повеќе »

Карирано и елегантно – Еве како се носи…

Сивите дискретно карирани сакоа и панталони се одличен избор оваа есен за деловната атмосфера. Неколку идеи како да се носи овој тренд на есента ни покажа моделот Кендис Свонепул во фотосесијата за октомвриското издание на списанието „Ел“. Позирајќи во модни ...

Повеќе »

5 есенски фустанчиња од H&M вредни за внимание

Вљубениците во фустанчињата секако ќе продолжат да ги носат и во текот на постудените денови одбирајќи модели со долги ракави. Модниот гигант H&M ја надополни есенската колекција со линија на есенски фустани, меѓу кои ги одвојуваме нашите 5 фаворити. За претстојната ...

Повеќе »