Во движење

10 парчиња облека неопходни за преодната сезона

Можеби е пријатна зашто жештините полека ќе исчезнат, но преодната сезона е најкомплицирана за модни комбинации зашто никогаш не сме „на чисто“ со времето. Можеби денот ќе започне сончево, но веќе зад аголот на улицата ќе не пресретне дожд. Ова ...

Повеќе »

5 Пантоне бои совршени за оваа есен

Со симпатичен микс на класичните есенски бои и нијансите за есен 2015 на Пантоне, ова се петте бои кои се совршени за постудените денови. Кога одредуваат кои бои се „ин“ за секоја сезона во годината, експертите од Пантоне патуваат низ ...

Повеќе »

Продолжуваме заедно, под еден бренд – Телеком

Отсега на македонскиот пазар ќе биде препознатлив само еден бренд – брендот Телеком. Брендовите Т-Home и T-Mobile згаснуваат, под брендот Телеком ќе се нуди целото портфолио на услуги од Македонски Телеком, наменето за приватни и деловни корисници. Наскоро, компанијата го воведува новиот ...

Повеќе »

Улична мода: 5 начини како да ја „освежите“ старата тексас јакна оваа есен

Слатка и секогаш фенси, лесна за носење со безбројни комбинации, сепак од време-на време „освежете“ ја вашата омилена тексас јакна за да биде уште позабавна, наместо здодевна. Инспирирани од уличната мода, еве 5 начини како. Додадете брош Да, добро прочитавте- ...

Повеќе »

Улична мода: 5 начини како да носите црна кожена јакна оваа есен

Едно од најпосакуваните лежерни парчиња облека во секој гардеробер, кусата црна кожена јакна, комбинирајте ја оваа есен на поинаков начин. Безврената црна кожена јакна секогаш убаво стои со џинс, без разлика на бојата и моделот на фармерките. Но доколку ја ...

Повеќе »

Ги сакаме многу високите чизми оваа есен!

Би носеле ли многу високи чизми? Толку високи и тесни што изгледаат како хеланки, или пак рамни, речиси без потпетица, кои ја следат ногата високо, далеку над колениците, речиси до бутовите. Најмоќни од нив се секако, PVC чизмите на Диор ...

Повеќе »

8 работи кои (можеби) не ги знаете за Жулиет Бинош

  51-годишната француска актерка Жулиет Бинош ќе биде една од ѕвездите на 72-то издание на Филмскиот фестивал во Венеција каде премиерно ќе се прикаже нејзиниот нов филм. Еве 8 занимливости поврзани со нејзиниот живот. 1. Потекнува од уметнико семејство. Татко ...

Повеќе »

Во што сте облечени денес? Боите на облеката влијаат на расположението

Внимателно одбирајте ги боите во кои се обелкувате, исто онака како што треба да ги одбирате со големо внимание боите на ѕидовите во домот, зашто тие имаат големо влијание на вашето расположение. Ако се чувствувате  нерасположено, проверете дали тоа не ...

Повеќе »

Вашата љубовна врска има зодијачки знак

Дали знаевте дека периодот кога сте ја започнале вашата љубовна врска може да влијае на вашиот однос? Така, на пример, врските започнати во пролет, за време на владеењето на Бикот ќе бидат цврсти и стабилни, исто како и тие кои ...

Повеќе »

8 работи кои (можеби) не ги знаете за пицата

А кој не сака пица? Таа е популарна во целиот свет, без разлика на возраста, и речиси нема човек кој може да каже „не сакам пица“. Но што знаете за вашето омилено јадење? Пица Маргерита Позната е насекаде, а нејзините ...

Повеќе »