Тренди бар

Која е вашата дестинација за забава овој викенд?

Овој викенд сите сме возбудени за уште еден чекор кон непознатото, со старт на добро познати локации. Во петок на 10ти ноември ве повикуваме на втората Step Into the Unknown забава со место на полетување Speakeasy Bar, на менито е ...

Повеќе »

Холандскиот музички гениј гитаристот Јан Акерман во Скопје

Во организација на концертната агенција и продукција „3Гонга“, во четврток на 9 ноември со почеток во 22 часот во ноќниот клуб Станица 26 ќе настапи најпознатиот холандски и светски блуз музичар и гитарист Јан Акерман. Овој седумдесет годишен музички гениј ...

Повеќе »

Музика за сите сетила

Музиката е алатка за поттикнување емоции и мемории, па затоа и е опишана како јазик на емоции. Не е ни чудно што најжешките подиуми за играње и најдобрите забави се полни со адреналин, среќа и возбуда. Колку пати ви се ...

Повеќе »

Блуз-рок гитаристот Давид Нешкоски во „Станица 26“

Концертната агенција и продукција „3Гонга“ најавува светска премиера на триото„The Daf Project“ на нашиот најдобар blues rock гитарист Давид Нешкоски, кој дел од своето музичко патешествие го помина во САД, каде има настапуваво и соработувано со голем број познати музички ...

Повеќе »

Техно диџејот Ben Klock овој петок настапува на СРЦ Кале

Еден од најбараните техно диџеи и продуценти на денешницата, Ben Klock на 20-ти октомври, петок ќе настапува на СРЦ Кале, Скопје. Заедно со него ќе пуштаат музика  DJ Flooder, Maci Stojanovic и Dusko Janevski. Дефинитивно Klock е името кое речиси ...

Повеќе »

Тетовскиот  „Бакал“ е светски!

Да се започне гастрономска приказна во своето родно место, а можело каде било во светот, е нешто што заслужува почит. Не во Скопје, Белград или уште подалеку, туку во родната Брвеница! Тоа не е само бизнис, туку пред се силна ...

Повеќе »

Дамир Пух и Ерик Геилс во Станица 26, преговори во тек со Брус Вилис

Концертната агенција и продукција „3Гонга“ од Скопје во соработка со ноќниот клуб Станица 26 започнува со концертни настапи на звучни и препознатливи џез и блуз музичари не само од земјава, туку и светски етаблирани. Па така на 11 октомври со ...

Повеќе »

Тиквеш со нов рекорд во освоени медали за своите вина  

Нови медали за вината на „Тиквеш“ и „Домен Лепово“ во Австрија и Азија   Вината на „Тиквеш“ донесоа нови успеси од два светски натпревари. Трите вина на Винарската визба „Тиквеш“ кои учествуваа на реномираниот вински натпревар во Австрија – Austria ...

Повеќе »

Подиумот за играње никогаш толку примамлив и возбудлив

Кога се работи за добра забава, во Македонија никогаш не е тивко. После лудите летни фестивали, најголемите артисти, музички групи и диџеи, сцената ја заземаат клубовите. Летото е при крај, но не и добрата забава.  Како се празнат плажите, така ...

Повеќе »

Светскиот супер-стар диџеј Solomun ќе настапува во петок на Средно Водно

Win Music Freedom забавите продолжуваат, овој петок  22ри септември, на Средно Водно ќе настапува светскиот суперстар DJ и продуцент Solomun. Заедно со него ќе настапат и Johannes Brecht и Lehar.   Ве очекува одлична забава која ќе трае до утринските часови.

Повеќе »