Тренди бар

Тиквеш со нов рекорд во освоени медали за своите вина  

Нови медали за вината на „Тиквеш“ и „Домен Лепово“ во Австрија и Азија   Вината на „Тиквеш“ донесоа нови успеси од два светски натпревари. Трите вина на Винарската визба „Тиквеш“ кои учествуваа на реномираниот вински натпревар во Австрија – Austria ...

Повеќе »

Подиумот за играње никогаш толку примамлив и возбудлив

Кога се работи за добра забава, во Македонија никогаш не е тивко. После лудите летни фестивали, најголемите артисти, музички групи и диџеи, сцената ја заземаат клубовите. Летото е при крај, но не и добрата забава.  Како се празнат плажите, така ...

Повеќе »

Светскиот супер-стар диџеј Solomun ќе настапува во петок на Средно Водно

Win Music Freedom забавите продолжуваат, овој петок  22ри септември, на Средно Водно ќе настапува светскиот суперстар DJ и продуцент Solomun. Заедно со него ќе настапат и Johannes Brecht и Lehar.   Ве очекува одлична забава која ќе трае до утринските часови.

Повеќе »

Започна голема наградна игра на Гранд кафе „Отвори и кеш освој“

Од почеток на септември сите љубители на Гранд Голд и Гранд Арома кафе имаат можност во рамките на наградната игра „Отвори и кеш освој!“ да добијат некоја од 3033 вредните парични или трговски награди. Тројца најсреќни љубители на Гранд Голд ...

Повеќе »

Забава за сите сезони, со коктели за сите сезони

Дали ви се случува често да излегувате во клуб или бар и уште пред да влезете внатре, веќе знаете кој коктел ќе го нарачате? Тогаш, вие сте дел од оние типови на луѓе што точно знаат кои состојки го сочинуваат ...

Повеќе »

На скопскиот концерт Стинг ќе настапи со својот син

На претстојниот концерт во ВИП-арената „Борис Трајковски“ во Скопје, легендата на светската рок сцена Стинг ќе настапи со своите долгогодишни соработници, гитаристите Доминик Милер и Руфус Милер, тапанарот Џош Фриз, а негов специјален гостин ќе биде неговиот син, Џое Самнер. Џое Сумнер е син на Стинг (Гордон ...

Повеќе »

Резервирајте си го 19-ти септември: Изложба на Инстаграм фотографии од Слободанка Тренчева – Боте

Септември е месец на нови почетоци, но и на традиционална забава на која посетители по четврти пат ќе имаат можност да ја проследат изложбата со избор на објавени фотографии на Инстаграм снимени од Слободанка Тренчева – Боте, #botovacha Споделени моменти ...

Повеќе »

OKTOBERFEST 2017 во Нови Сад: Обезбедете си влезници на време!

Новосадскиот „Oktoberfest” годинава ќе се одржи на 20 и 21 октомври во „Мастер центарот“ на Новосадскиот саем. Меѓу потврдените учесници се бендовите „Хладно пиво“, „САРС“, „Orthodox Celts“, „Love Hunters”, „Амајлија“ и многу други. Влезниците за фестивалот се во продажба по пат на мрежата Gigstix. ...

Повеќе »

Втора година по ред одличен успех на „Тиквеш“ и „Домен Лепово“ во Кина

Златни медали за врвните вина „Бела вода“ во Кина Скопје, 12.09.2017 – Винарската визба „Тиквеш“ го надмина минатогодишниот успех остварен на најголемиот и најценетиот натпревар на вина и жестоки пијалаци на азискиот континент, што се одржува во Хонг Конг – ...

Повеќе »

Постои ли најдобра сезона за фестивали и концерти?

Веројатно за поголем дел од вас зборот фестивал е синоним за лето. Меѓутоа кога има добра публика годишното време не е важно. Сезоната на добра музика нема почетен или завршен датум. Според Џијан Емин, Eвропа заедно со Македонија е совршено ...

Повеќе »