Uncategorized

Во овие градови патувајте безгрижно (листа на најсигурни градови за патување)

Сите оние кои на патувањата пред се сакаат сигурност, би требале да почнат да размислуваат за годишен одмор поминат на истокот и на југот на азијскиот континент. Според новото истражување три најсигурни градови во светот се Токио, Сингапур и Осака. ...

Повеќе »

Нов парфем: Емилија Кларк и Кит Харингтон во живописна реклама на Долче и Габана

Модната двојка Долче и Габана повторно не воодушевија со рекламата во која главни лица се англиската глумица Емилија Кларк и Кит Харингтон. Рекламната кампања е за новиот женски парфем насловен The One. Пред објективот на Лука и Алесандро Морели, глумците ...

Повеќе »

Ирина Шајк на први прошетки со ќеркичката со количка Суbex Priam by Jeremy Scott

Првите прошетки на топ моделот Ирина Шаик со ќеркичката Леа де Сејн не останаа без фотографии. Ангелот на Викторија сикрет и глумецот Бредли Купер се фотографирани на прошетка во Лос Анѓелес со нивното бебенце кое го носеа во трендовското совршенство од ...

Повеќе »

Едвај ја чекаме летната колекција во Carter`s !

Од Carter`s ни најавуваат дека летната колекција наскоро пристигнува во продавниците ( Carter`s –  Скопје Сити мол, Капитол мол, Веро центар (приземје) и Remall во Тетово). И едвај ја чекаме! Модерната колекција наменета за безгрижно модно лето за најмалите ќе содржи се ...

Повеќе »

Десет години неверојатна удобност и стапала кои „дишат“ со GEOX

Овој месец Geox во Македонија слави 10 години од отворањето на првата продавница. Низ сите овие години потрошувачите во Македонија имаат можност да уживаат во овој врвен италијански бренд за машки, женски и детски обувки кој е познат по создавањето ...

Повеќе »

Како ѓумбирот ни помага да ослабнеме?

Ѓумбирот е препорачлив во секоја диета, значително помага за намалување на телесната тежина, делува како уништувач на масните наслаги, но сепак тоа не е волшебно апче за слабеење и иако се познати неговите позитивни страни, треба да се внимава во ...

Повеќе »

Swarovski и Карли Клос го реинтерпретираат легендарниот филмски момент на Мерилин Монро

За новата рекламна кампања Swarovski ја ангажираше Карли Клос за да ја оживејат легендарната сцена „Diamonds Are a Girl’s Best Friend“ која ја изведуваше Мерилин Монро во 1953 година во филмот „Gentlemen Prefer Blondes“. Во видеото, опкружена со група мажи, Карли ...

Повеќе »

Колекција Hugo Boss есен 2016: Воено-инспирирана палета на бои за мажи со стил

Есенва познатата модна марка Hugo Boss ни нуди воено-инспирирана палета на бои, жолти панталони кои се комбинираат со карирани палта со совршен крој, неодоливи кожени јакни и големи чанти. Повторно, за потребите на кампањата пред објективот на фотографското дуо Инес  & ...

Повеќе »

6 нови начини како да го носите стариот џемпер

Го изгустиравте стариот џемпер кој веќе го носите неколку зимски сезони? Еве шест идеи како да го освежите изгледот. Наредете што повеќе броша на него.       Носете го под летен фустан Искомбинирајте го со кошула со драматична крагња ...

Повеќе »