Бај Д Веј на Фенди – чанта за сите ситуации

Модната куќа Фенди (Fendi) додаде уште еден модел во палетата на чанти, моделот Бај Д Веј (By The Way).

btw2

Оваа чанта е дизајнирана да биде прилагодлива за повеќе ситуации и за секој дел од денот, а тоа е прикажано и на промотивното видео.

Чантата може да се порача во голем број на бои и материјали, не е многу голема, но велат дека собира се што и треба на една модерна жена, па и повеќе.

Да, има и посебно место за вашиот смартфон.

Цената е 1.000 евра.

 

 

x

Check Also

Успешна модна ревија на Лудус на Љубљанската модна недела

По вторпат на Љубљанската модна недела, македонската етикета за безродова мода „Лудус“, ...