Чизмите Ugg ќе добијат нов модерен изглед дизајниран од Џереми Скот

На 13 септември ќе биде претставена новата колекција на популарните крзнени чизми Ugg, овојпат дизајнирани од Џереми Скот.

Осум лимитирани стилови на Ugg од Џереми Скот ќе се продаваат по цена од 90 до 1.190 долари во одбрани стоковни куќи низ светот.

Скот вели дека отсекогаш бил фан на овие крзнени чизмички и дека му се допаѓа што подеднакво добро „стојат“ и на куси и на долги панталони.

x

Check Also

Љубовен хороскоп за февруари: Девицата, Рибите, Близнаците и Стрелецот – најпогодени

Со влегувањето на планетата Венера во знакот на Риби, на 10-ти февруари, ...