Есен 2014: Враќање на кратките мантили

Без разлика на кројот, материјалот, бојата, принтот…, кратките мантили оваа есен на голема врата се вратија на улиците.

mantil 2

Доминираат во колекциите на сите поголеми модни марки, можат да бидат елегантни или спортски, со нагласен струк и ремен, важно е само да се кратки.

Есенската колекција на „Барбери“ нуди прекрасни елегантни модели, а тренди модели има во колекциите на Зара и Бершка.

Барбери, есен 2014

Барбери, есен 2014

Можат да се комбинираат со елегантна облека или со „кежуал“ гардероба, со високи чизми или патики, со мал црн фустан или со фармерки.

mantil 4

x

Check Also

12 модни изгледи од зимската колекција на Манго кои ги обожаваме!

Шпанската популарна модна марка Манго ја отвори вратата на зимската сезона најавувајќи ...