Фантастична колекција на Барбери инспирирана од писателот Брус Чатвин

„Корици на книги и Брус Чатвин“ е поинаква од сите досегашни видени колекции на модната марка Барбери.

b8

Барбери ни носи возбудливо модно пролет/ лето 2015. Колекцијата наменета за мажи е инспирирана од делата на писателот и патописец Брус Чатвин. Изобилува со смели бои, неверојатни комбинации на боите и нијансите, принтови од корици на книги.

b7

Не, тоа не е се. Тука се и модните додатоци – необични шешири во комбинација со „оксфорд“ чевли.

b6

b4

b3

b2

b 1

x

Check Also

Кејт Мидлтон (повторно) во фустанче од Zara

Во неделата, на поло натпреварот на кој учествуваше и принцот Вилијам, неговата ...