Фотосесија: Чекор во Новата година со стил и Спас Комерц

На шопинг во „5 до 12“? Може. Зашто точно знаеме што сакаме.

IMG_3707

Чевлите се огледало на нашиот стил и карактер. Оттука, не напразно велиме „да ти ги видам чевлите, па ќе ти кажам веднаш кој си и што сакаш да бидеш“.

IMG_3687

За вкусовите, секако, не дискутираме, зашто празничната колекција на Спас Комерц брои различни модели меѓу кои секоја дама може да си го препознае својствениот моден партнер. За карактерот на чевелот зборуваме. Сите сакаме чевел со карактер. Кожен, со убав дизајн и врвна изработка.

IMG_3673

Пред објективот на Аlex Skopje, во бутикот Спас Комерц, позира моделот Дариа Тимофеев.

IMG_3638

IMG_3654

Побарајте го вашиот омилен модел во продавниците Спас Комерц во Автокоманда и во Ченто.

Фризура – Ивана Алексова

Шминка – Катерина Алексова

Фризерско студио – Ивана Кала (Сречко Пужалка, бр. 3)

x

Check Also

10 слатки модни изгледи од пролетната колекција на Pull&Bear

Младите можат да уживаат во кежуал стилот кој ни го носи популарната ...