Фризура која ќе доминира во 2016 година: Боксер плетенки

Фризурата која потсетува на детството во последно време не пресретнува од бројни модни страници, Инстаграм профили и блогови и како да ветува дека ќе владее со 2016-та година.

friz 9

Таканаречените боксер плетенки ги обожаваат и Ким и Клое Кардашијан, Кети Пери, Џенифер Лопез, Кендал Џенер, Ријана и уште цела низа на модели, познати личности или модни блогерки.

Во новата кампања на Најк ја видовме истата фризура, која не само што е тренди туку е и погодна за вежбање.

Инспирирајте се од овие фотографии и пробајте да ја „сплетете“ косата во боксер стил.

x

Check Also

Избела Роселини открива како и на 65 години може да се изгледа совршено

На 65-годишна возраст, глумицата Изабела Роселини, стана заштитно лице на козметичката куќа Lancôme, ...