Како беа облечени гостите на свадбата на Меган и Хари (ФОТО)

Какви креации носеа познатите гости на кралската свадба.

принц Чарлс и Камила Паркер

Од Опра до Пипа МИдлтон и Амал Клуни, погледнете ги најубавите модни изгледи.

x

Check Also

Трогателна изјава на сопругот на Кејт Спајд по нејзината смрт

Во вторникот, 5 јуни, почитуваната дизајнерка Кејт Спајд почина на возраст од ...