Калкулатор за слабеење: Колку килограми за колку време ќе загубите?

Ако сте одлучиле да се ослободите од вишокот килограми, пред почетокот на пролетта е вистинско време да почнете со диета и вежбање. Колку килограми треба да ослабнете и колку време ќе ви биде потребно? Проверете со помош на овој калкулатор за слабеење.

kal 6

Во табелата напишете ја својата моментна телесна тежина, висината и годините. Во означеното поле напишете колку килограми сакате да ослабнете, потоа кликнете на означеното место калкулатор на калории. На екранот ќе се појави максималниот број на килограми кои можете да ги „симнете“ како и времето кое ќе биде потребно за тоа.
Калкулаторот преземете го ТУКА.
А на следниов линк може да најдете и други фитнес калкулатори.

x

Check Also

ПОСЛЕДНО ИСПРАЌАЊЕ: Пилатес-инструкторката Ирина Митевска ќе биде погребана на 31 мај во 15 часот

Денеска на Градските гробишта во Бутел во 15 часот ќе биде погребана ...