Кендал Џенер е ѕвездата на пролетната кампања на Манго

Пред обективот на популарниот фотограф Дејвид Симс позираше една од најбараните манекенки на денешницата, Кендал Џенер. Кампањата насловена Tribal Spirit ја најавува пролетната мини колекција на Манго.

kendal

За сега од оваа кампања се појави само една фотографии, а наскоро очекуваме да ја видиме и целата сесија која очигледно ветува многу.

По успехот со кампањата во која учествуваа Кара Делавињ и Кејт Мос, сега и Кендал Џенер, Манго најавува уште неколку познати манекенки кои ќе бидат заштитни лица на кампањите за претстојната сезона, но не ги открива имињата.

x

Check Also

Моден гаф на Оскарите: Бланка Бланко без долна облека!

На црвениот тепих на ноќта на Оскарите ретко се гледаат модни гафови ...