Lego Nexo Knight: Популарните Лего витези пристигнаа и кај нас!

Придружете се на авантурата! Популарните Lego Nexo Knight, кои се мега тренд во светот, пристигнаа и во нашите продавници.

nexo 1 (1)

Водечкиот бренд LEGO овојпат отиде уште чекор понапред во креативноста и возбудливите игри. Серијата од Lego Nexo Knight ги опишува авантурите на петте млади витези кои го заштитуваат своето кралство, а на Јутјуб може да ги следите суперзабавните епизоди. Секако, витешкото царство преку Лего -сетовите може да го пренесете и во вашиот дом. Дополнително, со секое купување на нова Лего играчка од оваа серија, добивате и подарок – надградба на апликацијата за игра.

nexo 23

nexo 9

Спуштете ја апликацијата од play store и со секоја нова Lego Nexo Knights играчка уживајте во нови моменти.

Побарајте ги Lego Nexo Knight во вашата најблиска КРШ продавница.

 

x

Check Also

Прекрасна колекција од Carter`s дизајнирана за празничната сезона (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Новата колекција од Carter`s ќе ви ги реши сите главоболки со дотерувањето ...