Листа на желби: 3 модели на чорапи-чизми од H&M

Како летото се приближува кон крајот, популарните модни марки како да се натпреваруваат во претставување на хит модни парчиња за есенската сезона и навистина изборот за постудените денови е голем, а некои од парчињата се толку впечатливи што едвај чекаме да ги облечеме.

во силна црвена нијанса

Еден од водечките трендови, без сомнение, за есен/зима 2017 ќе бидат тесните чизми со висина до глуждовите, познати како чорапи-чизми. Доминираат во колекциите на луксузните модни марки, но и во есенската понуда на „хај стрит“ брендовите.

кафени со сјај

Чорапите-чизми од Х&М се издвојуваат со впечатливите бои и принтови. А наш фаворит се чизмичките со цветен принт кои со изгледот ветуваат весела модна есен.

црни со шарени цветови

x

Check Also

Во мода се враќаат предимензионираните чанти

Огромните, предимензионирани чанти се враќаат на модната сцена и ќе бидат „маст ...