Листа на желби: Краткиот фустан на Кристофер Кејн

Што да кажеме, освен – љубов на прв поглед.

fustan 15

На листата на (наши) желби за оваа недела, предводи краткиот црн фустан од колекцијата есен/зима 2014/2015 на 32-годишниот шкотски моден креатор Кристофер Кејн.

fustan 12

Личи на скулптура, направен  е од органза и сатен, без ракави, со мини должина.

Чини 4.855 долари.

fustan 13

x

Check Also

Успешна модна ревија на Лудус на Љубљанската модна недела

По вторпат на Љубљанската модна недела, македонската етикета за безродова мода „Лудус“, ...