Модни прогнози: 10 трендови што ќе ги носиме цела 2016 година

Што останува во мода преземено од минатата година, а кои нови стилови влегуваат во игра. Еве ги 10-те најголеми модни трендови кои ќе не следат во текот на целава актуелна година.

1.Алки кои се носат на дланка

mp5

2. Патики буквално со се

mp 2

3. Широк фустан/Туника со високи чизми над колениците

mp4

4. Спуштени раменици

mp3

5. Чантичка околу струкот

mp1

6. „слип-он“ чевли

mp10

7. Елечиња буквално со се

mp9

8. Долна облека наместо блуза

mp6

9. Огромни очила

mp8

 

10. Тренерки-костуми со високи потпетици

mp7

x

Check Also

Започна вториот циклус на бесплатни обуки за напредни ИТ вештини за невработени лица

Започна вториот циклус на бесплатни обуки за јава програмери и софтвер тестери, ...