Направете сами: Домашен серум за растење на трепките

Кој не сака убави, големи, долги, речиси драматични трепки? Секако, може да бидат природни, негувани со серумот кој ќе го забрза нивниот раст.

Се што ви е потребно е кокосово масло (течно) и природно етерично масло од лимон.

10 мл кокосово масло помешајте со една капка од лимоновото масло. Серумот може да го чувате во мало шишенце. Се нанесува на трепавиците, долж нив, со чиста четкичка или памук. Овој серум на вашите трепки ќе делува смирувачки и ќе го забрзе нивното растење.

x

Check Also

Избела Роселини открива како и на 65 години може да се изгледа совршено

На 65-годишна возраст, глумицата Изабела Роселини, стана заштитно лице на козметичката куќа Lancôme, ...