mango

Небесно-сино сако, како пролетно небо, каде да го купите

Светло сината нијанса која потсетува на ведро пролетно небо во убав ден, е присутна во колекциите на популарните „хај стрит“ модни марки.

Може да се најде како сако, како дел од костум (но, и како син костум со панталони) или како елегантна јакна која одлично „стои“ со сукња и со бели женствени панталони.

Соврешно е за деловна атмосфера, но секако се носи и за вечерни излегувања.

Каде да го купите, проверете во фотогалеријата.

x

Check Also

Во Skopje City Mall мебел и додатоци за домот со промотивни цени

Од денес па се до 15ти мај во сите продавници во Skopje ...