Нов парфем: Емилија Кларк и Кит Харингтон во живописна реклама на Долче и Габана

Модната двојка Долче и Габана повторно не воодушевија со рекламата во која главни лица се англиската глумица Емилија Кларк и Кит Харингтон. Рекламната кампања е за новиот женски парфем насловен The One.

Пред објективот на Лука и Алесандро Морели, глумците позираат во друштво на жителите на Наполи, на колоритна сцена на која доминираат италијанските препознатливи симболи.

Парфемот е со цветни и овошни ноти, со миризба на праска, слива и ванила.

x

Check Also

Избела Роселини открива како и на 65 години може да се изгледа совршено

На 65-годишна возраст, глумицата Изабела Роселини, стана заштитно лице на козметичката куќа Lancôme, ...