Нова фотосесија на Емилија Розман од Истанбул

Македонската манекенка Емилија Розман ја продолжува кариерата во Истанбул, а веќе зад себе има неколку реализирани фотосесии за каталози на различни модни марки и рекламни кампањи.

emilija 5Емилија вели дека дневно има и по 15 кастинзи, но дека е задоволна што успева да добие повеќе ангажмани. Последниот од низата е каталогот за турската модна марка за марами.

Инаку, Розман од неодамна стана дел од турската модна агенција Вива моделс менаџмент и на почетокот на годинава се пресели во Истанбул.

emilija 4

emilija 3

emilija 2

x

Check Also

12 модни изгледи од зимската колекција на Манго кои ги обожаваме!

Шпанската популарна модна марка Манго ја отвори вратата на зимската сезона најавувајќи ...