Нова кампања на Долче и Габана за пролет 2016: Италија е љубов!

Оваа пролет познатата модна креаторска двојка ја слави Италија, а веселите фотографии од кампањата не оставаат никого рамнодушен.

dg9

Италијански пазар, италијанска храна, шпагети, карирани чаршави…секако тука се преубавите весели девојки и момци, постарите дами, облечени во цветни фустани, костуми со морнарски риги, полка точки, тантела, пердуви како додатоци…

dg8

dg4

Уживајте во фотографиите од кампањата Италија е љубов која ја претставува пролетната колекција на Долче и Габана.

 

x

Check Also

Parfois со преубава кампања за пролет/лето 2018: Недефинираноста е моја дефиниција (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Недефинираноста е моја дефиниција – кампањата на Parfois мотивира размислување за етикетите ...