Новогодишна колекција Емили на дизајнерката Силвија Михајловска

Новогодишната колекција на Силвија Михајловска е инспирирана од Emilie Flöge, модна дизајнерка од Виена на почетокот на 20-от век и љубовница на Густав Климт.

alsar 78

Моделите се изработени од луксузни материјали како кадифе и тантела, еко кожа со флорални мотиви што потсетуваат на фустаните од сликите на Климт.

alsar 9

Дизајнерката на накит Елена Ристовска изработи парчиња накит специјално за оваа колекција.

alsar 8

alsar 7

За колекцијата позира Маја Илиовска, шминка – Сергеј Варошлија, фотографија – Никола Кметовски.

alsar 4

alsar 3

alsar 2

alsar 1

Новите модели може да ги најдете во Алшар Модно Ателје на улица Ленинова (меѓу кафулето „Бастион“ и „Деус“).

x

Check Also

Кејт Мидлтон (повторно) во фустанче од Zara

Во неделата, на поло натпреварот на кој учествуваше и принцот Вилијам, неговата ...