Подготвени за сезоната на забави? Плисираните сукњи се вистински одговор

Откако пред три години се вратија на модната сцена, од плирианите сукњи сеуште не се заситивме. Присутни се во колекциите на популарните „хај-стрит“ бреднови и оваа сезона се толку убави и свечени што се идеално решение за шик изглед резервиран за декемвриските журки и прослави.

Mango

Дизајнирани од различни материјали, во неутрални или интензивни нијанси, со додатоци од тантела или пак целите од плиш, лесно се комбинираат со различни модни парчиња во зависност од ефектот кој сакаме да го постигнеме. Одлично се „носат“ со боди, но подеднакво добро стојат и со атрактивни џемперчиња.

Па доколку сте решени да го збогатите гардероберот со една неодолива плисирана сукњичка, во продолжение ги претставуваме 10-те најубави модели.

x

Check Also

15 фантастични блузи инспирирани од етно стилот (од Mango и од Zara)

Шпанските хај-стрит модни марки Манго и Зара во пролетните колекции ни носат ...