Портрети на славните, Луј Витон и Уницеф

Прочуената француска модна марка Луј Витон и Уницеф ги здружија силите со неколку ѕвезди од светот на модата и шоубизнисот.

uni 3

Повеќе славни лица меѓу кои и Хејди Клум, Миранда Кер, Мараја Кери, Никол Кидман и Селена Гомез, застанаа пред објективот на Патрик Демаршелие за целите на кампањата #MakeaPromise.

uni 4

Луј Витон пак за истата цел дизајнираше колекција на привезоци за алки и ланчиња кои чинат 200 долари.

Собраните средства одат во Уницеф од каде ќе се распределат за добротворни цели за децата.

x

Check Also

Бидете среќниот добитник на пола милион денари и вклучете се во наградната игра на Гранд кафе

Сите љубители на Гранд Голд и Гранд Арома кафе сè уште ја ...